martina1

Práce se nevyplatí?

Myslíte, že je správné odmítnout pracovní nabídku, s tím, že se mi práce „nevyplatí“? Málo peněz na hodinu a dojíždění. Pak si dotyčný stěžuje, že nemůže najít práci.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jde o to,kolik mu kdo nabízí,já bych taky nešla dělat za 8.000,– s tím ,4.000,–,dám za dopravu,dělala jsem za 12.000,–,platila 4.000,– za dojíždění,děla­la,jsem krátký-dlouhý,16 hodin v práci,další 2–3 hodiny na cestě,za 8.000,–nic moc…ještě mě napadlo,že hodně záleží na tom,co je to za práci,pokud ještě musíte vyhodit peníze za oblečení,kosmetiku apod,aby jste mohla reprezentovat firmu,pro kterou budete dělat,tak to taky něco stojí

Další odpovědi
mosoj

Pokud má z čeho žít nechť si dělá co chce.
Měl by si ale uvědomit následky svého jednání
v pozdějším věku ( důchod ).Pak je ale správné aby podporu v nezaměstnanosti nepobíral. To že bude sedět doma na zadku a čekat že mu budou lítat peční holubi na stůl,
tak to se asi dost mýlí.
K dobrému platu a místu je třeba se vypracovat !!!

dudu

Velmi dlouho jsem sloužil u jednoho zaměstnavatele, ale po pravdě stát se dinosaurem, také není to pravé ořechové, ovšem......, dcera pracuje na pracáku a často opakuje, že největší průšvih je, když si hlavně mladí lidé neuvědomují, že jim nezapočtená léta, byť někdy v pohodě prožitá, budou posléze chybět při zápočtu do starobního důchodu. Představa, kdy někomu bude ve dvaašedesáti sděleno, že aby dostal alespoň tu nejnižší penzi, musí pracovat třeba ještě dalších 5 nebo více roků, je příšerná. Nebo se mýlím??

BENYTA

Vyplatí se vždycky,když jste doma s životním-3126kč,nebo existenčním-2020kč minimem.Je dnes luxus jakoukoli práci odmítnout.

led

Čo to je „práce sa nevyplatí“. Je to menej než minimálna mzda? Alebo menej než moja predstava príjmu a životného štandartu? Ak myslím na budúcnosť i miimálna „zákonná“ mzda je mzda a právo na dôchodok. Ak nemám príjem, z čoho sa mi vyráta penzia? Ale ak si môžem vybrať, odmietnem nevýhodnú „stratovú“ prácu.Mala som niekoľko zamestnaní, bola som i nezamestnaná, hľadala som až som našla.

Lucimia

Myslím,že pokud dotyčný potřebuje nutně práci, má malé děti, nebo prostě musí živit rodinu, neměl by tu práci odmítnout.
Ale pokud si to zatím dovolit může, proč by nemohl odmítnout, pokud mu to nevyhovuje.
Ale myslím, že to spíš bude ta první možnost.

Klarisa

Jednou jsem odmítla pracovní nabídku,protože byla daleko a když jsem si to spočítala,měla bych tak málo,že by se mi to nevyplatilo.Něco jiného je,když máte práci i s ubytováním někde daleko a spíš se to vyplatí mužům než ženám.My ženy si myslím to máme mnohem težší než muži.A samoži­vitelky úplně nejtěžší.Zaměs­tnavatelé neberou ženy s dětma,už jsem to zažila,protože první co bylo na co se mě ptali,jestli mám děti,a když jsem řekla že jo měla jsem smůlu.Nevzali mě.

martina1

Jsem ráda,že se tu objevilo hodně názorů.Jde o souseda,který nám nejspíš závidí a myslí si,že se topíme v penězích.Už několikrát jsme mu sehnali práci úměrně jeho vzdělání a praxi a on to odmítne,že na sociálních dávkách má víc.Se ženou jsou na podpoře a mají 5 dětí.My máme dvě,vysokou hypotéku peněz by vždy mohlo být víc,ale nikdy by mě nenapadlo jít na sociálku a žádat o peníze.Daňová poradkyně mi letos sdělila,že kdybych při mateřské seděla doma,tak nám vrátí vyšší přeplatek.Vyplatí se ptedy pracovat?