Avatar uživatele
martina1

Práce se nevyplatí?

Myslíte, že je správné odmítnout pracovní nabídku, s tím, že se mi práce "nevyplatí"? Málo peněz na hodinu a dojíždění. Pak si dotyčný stěžuje, že nemůže najít práci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4290 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jde o to,kolik mu kdo nabízí,já bych taky nešla dělat za 8.000,- s tím ,4.000,-,dám za dopravu,dělala jsem za 12.000,-,platila 4.000,- za dojíždění,dělala,jsem krátký-dlouhý,16 hodin v práci,další 2-3 hodiny na cestě,za 8.000,-nic moc...ještě mě napadlo,že hodně záleží na tom,co je to za práci,pokud ještě musíte vyhodit peníze za oblečení,kosmetiku apod,aby jste mohla reprezentovat firmu,pro kterou budete dělat,tak to taky něco stojí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud má z čeho žít nechť si dělá co chce.
Měl by si ale uvědomit následky svého jednání
v pozdějším věku ( důchod ).Pak je ale správné aby podporu v nezaměstnanosti nepobíral. To že bude sedět doma na zadku a čekat že mu budou lítat peční holubi na stůl,
tak to se asi dost mýlí.
K dobrému platu a místu je třeba se vypracovat !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Velmi dlouho jsem sloužil u jednoho zaměstnavatele, ale po pravdě stát se dinosaurem, také není to pravé ořechové, ovšem......, dcera pracuje na pracáku a často opakuje, že největší průšvih je, když si hlavně mladí lidé neuvědomují, že jim nezapočtená léta, byť někdy v pohodě prožitá, budou posléze chybět při zápočtu do starobního důchodu. Představa, kdy někomu bude ve dvaašedesáti sděleno, že aby dostal alespoň tu nejnižší penzi, musí pracovat třeba ještě dalších 5 nebo více roků, je příšerná. Nebo se mýlím??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Vyplatí se vždycky,když jste doma s životním-3126kč,nebo existenčním-2020kč minimem.Je dnes luxus jakoukoli práci odmítnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Čo to je "práce sa nevyplatí". Je to menej než minimálna mzda? Alebo menej než moja predstava príjmu a životného štandartu? Ak myslím na budúcnosť i miimálna "zákonná" mzda je mzda a právo na dôchodok. Ak nemám príjem, z čoho sa mi vyráta penzia? Ale ak si môžem vybrať, odmietnem nevýhodnú "stratovú" prácu.Mala som niekoľko zamestnaní, bola som i nezamestnaná, hľadala som až som našla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Myslím,že pokud dotyčný potřebuje nutně práci, má malé děti, nebo prostě musí živit rodinu, neměl by tu práci odmítnout.
Ale pokud si to zatím dovolit může, proč by nemohl odmítnout, pokud mu to nevyhovuje.
Ale myslím, že to spíš bude ta první možnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klarisa

Jednou jsem odmítla pracovní nabídku,protože byla daleko a když jsem si to spočítala,měla bych tak málo,že by se mi to nevyplatilo.Něco jiného je,když máte práci i s ubytováním někde daleko a spíš se to vyplatí mužům než ženám.My ženy si myslím to máme mnohem težší než muži.A samoživitelky úplně nejtěžší.Zaměstnavatelé neberou ženy s dětma,už jsem to zažila,protože první co bylo na co se mě ptali,jestli mám děti,a když jsem řekla že jo měla jsem smůlu.Nevzali mě.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martina1

Jsem ráda,že se tu objevilo hodně názorů.Jde o souseda,který nám nejspíš závidí a myslí si,že se topíme v penězích.Už několikrát jsme mu sehnali práci úměrně jeho vzdělání a praxi a on to odmítne,že na sociálních dávkách má víc.Se ženou jsou na podpoře a mají 5 dětí.My máme dvě,vysokou hypotéku peněz by vždy mohlo být víc,ale nikdy by mě nenapadlo jít na sociálku a žádat o peníze.Daňová poradkyně mi letos sdělila,že kdybych při mateřské seděla doma,tak nám vrátí vyšší přeplatek.Vyplatí se ptedy pracovat?

před 4289 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce