ozzius

Práce přesčas ve dvou zaměstnání

Zdravím,
Pokud bych měl 2 práce na HPP (37,5 hodin týdně) a zvládal bych obojí, dojíždět apod. (směny by se nepřekrývali). Na sobotu by mi však oba zaměstnavatelé nařídili přesčas. Jak bych to měl řešit?

Odpovědi
nyjono

Řešení je jediné.
Nemít 2 zaměstnání na HPP.
A také z toho důvodu, že dlouhodobě to nelze vydržet.
Max jedno na HPP a druhé na VPP.
Nebo, a to doporučuju, mít jen jednu práci a to takovou, aby ti finančně vyhovovala.
Běžně se to dělá tak, že souběžně začneš paralelně s jedním HPP a když se to nestíhá a příjem z druhé činnosti už povyroste, přestaneš pracovat pro majitele firmy jako zaměstnanec a mášdostatečný příjem jako OSVČ.

Dochy

Standardně by o druhém zaměstnání měl zaměstnavatel vědět. Pak bude počítat i s tou eventualitou, že může dojít ke kolizím.