RadaBrysova

Vysvětlíte mně, jak se počítá odměna za práci ve svátek při 100procentním příplatku?

Dobrý den, chci se zeptat, co znamena práce ve svátek 100%
Jsem v úkolové mzdě v trojsmennem provozu, a za den když udělám normu, můžu si vydělat 500 Kč. Kolik dostanu za svátek? 500 + 500 a k tomu 500 za svátek? Prosím o přesný příklad, děkuji.

Původní neotázka
Práce přesčas

No a kde najdu jaky mám průměrný výdělek? Většinou mám výplatu 9800 až 10000kč. Takže dostanu 500Kc – to co si odpracuju plus ještě jednou 500? To je těch sto procent? A jednalo se o svátek 28.10 kdy jsme byli v práci a myslím si že mi zaměstnavatel zaplatil jen 50% priplatek…

Nejlepší odpověď
ivzez

Příplatek se vždy stanoví z průměrného
(nebo pravděpodobného) výdělku za předcházející
kalendářní čtvrtletí.

Budete-li pracovat ve svátek, obdržíte dosaženou mzdu

  • příplatek ve výši 100 % průměrného výdělku.

Pokud byste pracovala 17. listopadu, stanovil by se příplatek
z průměrného výdělku za období od července do září.

[Tak, jak jste to popsala, by šlo o mzdu + 200 %.
Nebo má být jedna z uvedených částek příplatek za splnění normy? To se
mi nezdá. Spíše bych při nesplnění normy očekávala poměrnou část…]

Pokud by zároveň šlo o práci přesčas, případně i o práci v noci
nebo o víkendu, náležely by Vám ke mzdě všechny příplatky:

Mzda

  • příplatek 100 % za svátek
  • 25 % za přesčas
  • 10 % za víkend
  • 10 % za noční práci.

[Příplatky se sčítají.]

Doufám, že je to srozumitelné. Jestli ne, ptejte se dál.
Doplňte otázku nebo pokračujte zde dole v diskuzi.
[Nezakládejte prosím novou otázku, aby byly informace
pohromadě. Lépe se pak odpovídá.]

________

Doplňuji:

Na výplatní pásce byste měla najít dva průměry:

  • pro nemoc, to je redukovaný průměr pro případ nemoci a
  • průměr pro dovolenou (= náhrada mzdy za dovolenou)

Příplatky se vyplácejí ve výši toho druhého – pro dovolenou,
v němž jsou vedle mzdy zahrnuty i příplatky z předchozího
období (tento průměr bývá vyšší než mzda).

Přesný postup by Vám měla vysvětlit Vaše mzdová účetní.
Zaměstnavatel (mzdová účtárna) je povinen Vám předložit
veškeré podklady, na jejichž základě Vám byla mzda vypočtena,
musí Vám i umožnit si na jeho náklady pořídit kopie těchto
podkladů.

_____

Jestli chcete, můžu Vám výpočet zkontrolovat. Vložíte-li někam
do internetu naskenovanou pásku se znečitelněnými údaji o sobě
i o zaměstnavateli, podívám se na to.

[Další možnost by byla na sebe dát e-mail, kam bych Vám mohla napsat.
Ale není to nejšťastnější řešení → já bych svůj e-mail takhle nezveřejnila.]

Další odpovědi
Mc Merkurion

… za svátek dostaváš, když jseš doma, když jseš v práci, máš ten 100% příplatek >>> takže: to co si odpracuješ plus ještě jednou, to je těch sto procent…