joeyk

Prace – konstrukter lisovacich nastroju – ma s tim nekdo zkusenosti?

jak rychle se do toho clovek dostane? mam moznost jit na tuto praci, system catia
Doplňuji:
jednalo by se o nastroje na plasty. Takze tam zrejme nebude potreba nic pocitat. Ale mam obavy zda bych to zvladl, jestli to neni jako moc narocne

Nejlepší odpověď
kudm05s

Je k tomu potřeba znalost Catia či Autodesk Inventor pro modelaci a AutoCAD pro tvorbu výkresů a sestavy. Dále je potřeba znát něco o tváření (volba přidržovacího kroužku, volba materiálů, znalost pevností tzn – spočítat mez pevnosti a mez kluzu, při kterém je materiál tažen), znalost výkresové dokumentace, umět vytvářet technologickou dokumentaci apod.. Na střední tomu byla věnovaná celá pasáž. Pokud jste to někdy studoval tak by se to mělo rychle oživit. Já jsem se hlásil na obdobnou pozici a neuspěl jsem.