práce do školy..

dobrý večer. Potřebovala bych, aby mi někdo poradil. naše učitelka každému přidělila spisovatele a mi o něm máme napsat to nejdůležitější. rok narození a úmrtí, díla apod. a taky něco o jeho životě, což je ten problém. neumím vyhledat to nejdůležitější. něvím, jestli je to slohovka nebo referát (nevím, jak se to nazývá). našla jsem sice ve wikipedii o něm informace, ale nevím, co mám vypsat jako nejdůležitější. pomůžete mi prosím někdo? byla bych vám moooc vděčná! Předem děkuji MOC! Mám spisovatele, který se jmenuje Christian Morgenstern

Nejlepší odpověď
Miroslavst

zkus www.osobnosti.cz a zde zadej jméno. Tam může být -tedy většinou je i životopis.
A pokud učitelka chtěla to nejdůležitější, měla na mysli asi výtah, tedy:
data, pobyt, nejznámější knihy.

Další odpovědi
sardoska

Jestli chceš použít článek z Wikipedie, tak bych použila informace z toho prvního odstavce a k tomu vypsala nějaká díla. Pak si pročti celý článek a pokud tě něco zaujme, tak to tam ještě připiš. Ale neopisuj to slovo od slova, snaž se to přepsat podle sebe.Pokud je tam něco, co neznáš (např.nonsensová poezie),tak to krátce vysvětli,abys pak věděla,co to znamená.