IDCLIP

Když onemocním během evidence na pracáku, budu dostávat ekvivalent nemocenské?

Zdravím, když onemocním během evidence na pracáku (a budu nemocnej i během doby, co mi vyprší doba, po kterou dostávám podporu) budu dostávat ekvivalent nemocenské?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Neni možné brát podporu a ještě nemocenskou.

Další odpovědi
Hlada

Ne. Za uchazeče o zaměstnání platí stát jen zdravotní pojištění. Ne nemocenské. S podporou to nijak nesouvisí.

Kazatel

Pokud onemocníš do sedmi dní od ukončení zaměstnání (zakládajícího nárok na nemocenskou), tak budeš brát nemocenskou i podporu v nezaměstnanosti.