Avatar uživatele
Darcy

POZOR SPOILER: 😋 Kdy a jak jste došli na to, že dárky Vám nenosí Ježíšek?

a jaké pocity jste z toho měl/a?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, VaclavZeman před 529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

A kdo by je nosil? Mě nosí každý rok už hodně dlouho. To co říká Rokio, tomu se nedá věřit

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Darcy Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirka F

Cca. Před 3 lety jsem se zde ptal na to jestli dárky nosí malým dětem Ježíšek a Rokio mně oznámil že již od narození to zajišťují rodiče.Takže úplně jsem přestal věřit v Ježíška před těmi 3 lety. Pocity jsem s toho měl že mě to dost zklamalo.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Souhlasím s Drapem. Je přece dávno známo, že vrány nosí holky, čápi kluky a dárky Ježíšek. A basta! S tímhle nikdo nic neudělá, ani Brusel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Nikdy, protože jsme si nikdy na nic takového nehráli. Vždy jsme věděli, že se dárky vzájemně kupují.
Proč být vděčný fiktivním postavám jako Mikulášovi, Santa Clausovi, Ježískovi,… namísto skutečným dárcům. Namísto díky mami (tati, babi atd), tak díky ježíšku? My jsme už jako malí taky dávali dárky, i když jsme je většinou nekupovali. Většinou to byly nějaké blbůstku, buď něco, co už nám patřilo nebo co jsme vyrobili. Když ostatní dávali dárky, my jsme dávali taky, i když nám bylo třeba 5. Ježíska jsme nepotřebovali a dodnes něco takového vnímám jako nesmysl a hloupé oblbování dětí.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Snadno, žádné nebyly. Bylo mně řečeno že Ježíšek snáší jen na sudý čísla domečků a my měli to lichý a rád už bych se na starý kolino přestěhoval do něčeho sudýho abych si to pořádně užil jenže ne a ne 🤷‍♂️

Jinak souhlas s Drapem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kolik mi bylo, to nevím, možná 5 let. V tomto roku byl konec války (II. světový). Naši nám dělali vždy odevzdávání dárků, zvonění na zvoneček atd. vždy velmi zajímavé, tajemné a dobrodružné. V tomto roku se ale na Vánoc rozhodli, že je na čase nám říct pravdu. Jo a pocity? To už si nějak nevzpomínám.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

Uz si to nepamatuji. Ale vim, ze pomerne zahy. A presto jsem nasim nikdy zadne darky nedaval. A v nejakych patnacti sedmnacti letech mi matka rekla, ze kdyz jim nic nedavam ja, tak mi nebudou davat k Vanocum nic oni. Takze to tak dlouho probihalo. Ale pote si zase prali, abychom si na Vanoce davali darky. Takze vzdy triadvacateho se vydavam na vanocni trhy a kupuji nejaka mydla, abych jim mel co dat. Jak ja to nesnasim. Dekuju.

Avatar uživatele
Lotr2008

Já taky nesnáším Vánoce, nikdy jsem nechápal, proč to lidé slaví, proboha, co za lidi prostě slaví Vánoce?!

Avatar uživatele
Darcy

ja v 5–6letech. Pamatuji si, že jsem vtrhla ráno našim do ložnice a zůstala stát na prahu – pod oknem pod závěsem jsem zahlédla svoje vytoužené kolo. Naši spali, tak jsem se zas vyplížila ven. Tak nejak jsem doufala, že bude k narozeninám (všechno mám nakopu, meniny, Vánoce, narozeniny) – ale bylo k Vánocům.
Na Ježíška jsem chtěla vždy věřit, ale u nás to nebylo nikdy tak, že by mi tvrdili že existuje.. Proste byli Vánoce, máma zvonila se zvonečkem a byli dárky.

Nový příspěvek