Avatar uživatele
anonym

Poznatky ze zahraniční dovolené.

Projížděl jsem jižní Polsko křížem krážem a v některých městech,kde na křižovatkach byl provoz řízen semafory mě zaujal časový údaj za jak dlouho se rozsvítí zelená a za jak dlouho naskočí červená.Možná,že to je i u nás,ale nemůžu si být jistý,proto že nejezdím po velkých městech.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, tom004, anonym před 3991 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Princip je znám, ale v ČR zatím není zaveden, ale už byly prováděny dopravní průzkumy, z nichž jednoznačně vyplynulo, že zvláště ve větších městech, kde je přehuštěný provoz, by to významně zvýšilo propustnost křižovatek (na rozdíl od tomova subjektivního dojmu, kdy jezdí na jihu spíše mimo městské aglomerace).
Pravidelné scény v Praze jsou, že pražští motoristé troubí na venkovany, kteří zdržují provoz, než se probudí a rozjedou na zelenou, tak do dalšího intervalu zablokují i 3 další auta, která by mohla projet.
V současné době Eltodo, které má monopol na semafory, zpracovává technická řešení na zavedení tohoto systému, který už funguje v mnoha západoevropských městech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

v rakousku se zase zelená 5 vteřin před přebliknutím na červenou rozbliká.
A stačí to.

neškodilo by to zavést i u nás.
ale např. v itálii by to bylo jedno, tamější řidiči mají nějaké předpisy na [píp].

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nevím,že by u nás,byl takový semafor,ale,stejně si myslím,že mi ten časový ůdaj,nechybí.Podle mne,by to,u nás bylo spíše na obtíž.Řidiči,by přestali vnímat barvy,a začali,by se řídit časovým údajem,místo barvou.A,nějak,se mi nechce domýšlet,jak se z křižovatky,stane závodní dráha.Tři vteřiny,do zelené,auto vyrazí,ale barva zůstane červená.Na silnici,jsem denně,tak vím,že,jsme nejhorší řidiči,tedy,až po holanďanech.
Pro DrAxl.Máš pravdu,s tím ježděním na jihu,pokud myslíš, Německo, Francii, Itálii, Španělsko, ap. A, věř, že tam jsou větší města,než Praha.A,zatím,jsem nikde "stopky",neviděl.Ostatní,bez komentáře.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava