Seznam.cz

Poznáte tuto rostlinu? Jak se jmenuje?

Chtěl bych zjistit víc. Gůgl nepomohl.

Nejlepší odpověď
L. da Vinci

Jedná se o vánoční kaktus.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Ano, vánoční kaktus. Musí se mírně kropit, pěstovat v písčité půdě, celý rok nekvete, poupata se vytvoří pár dní před vánocemi a na vánoce vykvete.
(Není z mé hlavy, odpověděla má žena).

Seznam.cz

@L. da Vinci děkuji, já to té rostlině hned řeknu.

annas

Je to vánoční kaktus, ale existuje i kaktus velikonoční. Loni jsem dostala na Velikonoce.

Seznam.cz

Zajímalo mě správné zalévání. Léta neměnil hlínu. Kořeny uhnívaly, zabydlely se mušky. Květy podle webů jsou skvělé. No, je to babička, zasloužila by zájezd do Brazílie ať vidí vlastní kořeny. Ale vyřeším to jinak. V létě, dám ji do polostínu a přestanu zalévat.

annas

Je pravda, že záleží na tom, aby si kaktus odpočinul. Určitě jste našel na netu, jak se má zalévat. . Když kvete, je krásný, ale mně se to moc nedaří.