Poznáte tuto dětskou hru?

Vyhledá se rovný plácek,podpatkem se otočíte na místě několikrát okolo své osy,uchopíte hrací potřebu,házíte na vzniklý důlek a cvrnkáním se snažíte dostat onu hrací potřebu do díla vytvořené podpatkem!

Nejlepší odpověď
Mapel

Kuličky jsou snad ta nejznámější hra, ale pro dnešní městskou mládež asi ne. V asfaltu nebo betonu se blbě dělají důlky botou a zbíječku taky každý nemá. Tak hurá na vesnici, tam se to ještě nechá zvládnout.

Další odpovědi
Damiana

Kuličky hráváme občas na chatě. V dětství jsem je cvrknkala s vrstevníky „za barákem“ často a ráda. Klasické hliněnky, ale ještě raději skleněnky a duhovky. To byly poklady!
Dneska je mládež svým způsobem hraje také. Jen ne venku, ale v putyce. Kuličky jsou ale větší, šťouchá se do nich tágem a v dýmovém oparu a alkoholovém opojení jde o „těžký prachy.“

Drap

Samozřejmě. Něco jsme se nahráli.Ani nevím, zda se dají tyto potřeby, myslím klasické z hlíny, ještě vůbec koupit

ratava

jako Kuličky? Hrávali jsme jako prckové… Dnes se dají kuličky ještě občas koupit, jen těch vhodných plácků už moc není…