pn65

Poznáte tento problém s odpruženou vidlící?

Koupil jsem odpruženou vidlici která má být se systémem air a olejová patrola, ovšem když prudce najedu na obrubník, tak při spátečním směru když se tlumič vrací do normálu, tak vrzne, takže mám pocit že je ve vidlici pružina, takže tedy nechápu, proč je tam pružina, když to má tlumit vzduchem.

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, samotný tlumič tlumí kmity, ale bez pružiny by to jaksi nebylo ono, že? Právě to vracení do normálu má na starosti pružina.

Další odpovědi
dubraro

Vrznutí nemusí znamenat, že jde o mechanické tření. Pokud je vidlice pneumaticky odpružená, může vrznout plyn protékající tryskou.
Pamatuji pneumatické pružící a tlumící jednotky systému Krňávek, které byly v 70. letech světovým unikátem na československých motokrosových motocyklech.

Lamalam

Tlumič tlumí a pružina pruží. Jedno bez druhého by nefungovalo.