annas

Poznáte přísloví podle jejich vědecké definice(2)?

  1. Verifikace informací poskytovaných subjektem s kalorickým deficitem subjektu s pozitivní kalorickou bilancí se limitně blíží nule.
  2. Člověk, který vynalezl malé jednostopé monocyklické nákladní vozidlo, tvořené dřevěnými hranoly, fixovanými rámem z téhož materiálu přecházejícího ve dvě protažená madla, byl posléze nucen toto vozidlo vlastními silami uvést do pohybu a přemístit ho v prostoru.
  3. Věkem poznamenaná pozitivní emoce obsesivního charakteru nepodléhá oxidaci atmosférickým kyslíkem.

Nejlepší odpověď
1popelka1

  1. Sytý hladovému nevěří.
  2. Někdo vymyslel trakař a pak ho musel tlačit.
  3. Stará láska nerezaví.

Další odpovědi
salsa verde

sytý hladovému nevěří ad 1 stará láska nerezaví ad 3 ad 2 nevím

1popelka1

Je to už pěkných pár let, co jsem rčení o trakaři slyšela poprvé (u přijímaček na střední), pak až tady. Nevím o nikom, kdo by jej znal…Nebýt tam jednostopé vozidlo, tak mě rčení netrkne, spíše jsem hádala a docela se divím, že se mi vybavilo….
Vagro, nevím jestli jsou zasloužené, ale děkuji. I Vám Annas.

vagra

1-sytý hladovému nevěří
3-stará láska nerezaví
2-fantastická definice trakaře,ale přemýšlím o přísloví,kde se vyskytuje trakař…

annas

Vagro, měl jste jí dopředu. Čekala jsem na Vás, takže body jsem nedala. Přece nevíte, zda jsou odpovědi správné, jen tušíte!!!

U nás se přísloví o trakaři dost pooužívalo.

vagra

Nejsem si jistý s tím „tragačem“.To vysvětlení 1panenky1,je logické a má smysl.Navíc jej neznám.
Nakonec o nic nejde.

vagra

Jo-už to vím,přečetl jsem si to- 1popelka1 je dobrá,už chápu,proč tam má ty zasloužené jedničky!

1popelka1

Kde na to chodíte, Annas?… zajímavé, zajímavé 🙂

annas

Vzpomněla jsem si, že jsem se asi před rokem či dvěma zúčastnila soutěže na serveru o ženách, kam občas chodím. Tehdy mě definice zaujaly. Mám pocit, že tam byla i nějaká latinská přísloví. Zkusím pohledat.

Víte, já soutěžím, ale ještě jsem nikdy nic nevyhrála. Ale všechno samozřejmě nevím a nechce se mně googlit.

Včera se mně líbila Vaše otázka na V. E. K tomu Vagrova odpověď.