Poznáte o z krátkého popisu co jde ?

.....je zhotoven z luxusní hedvábné tkaniny zvané zlatohlav. Vzor látky tvoří hedvábná nit obtočená plochým zlatým drátkem (dracoun). Plášť je polokruhový, bez rukávů, vzadu prodloužený do vlečky. Je 312 cm široký, od krčního výstřihu do konce vlečky 236 cm dlouhý. Po celém obvodu je lemován hermelínem – zimní bílou kožešinou hranostaje – pro svou vzácnost mnohdy považovaným za kožešinu králů.

Nejlepší odpověď
annas

Je to zřejmě korunovační plášť, který je uchovávaný na Pražském hradě.