Poznáte o co jde?

Stejšn,vejtřas­ka,eréna,hovno­cuc(tady se omlouvám),par­tiovka,nucený vý­sek.

Nejlepší odpověď
annas

stejšn – automobil, který vpředu přepravoval lidi a vzadu náklad – nevím přesně jak popsat
Vejtřaska – jeden z prvních náklaďáků
Hovnocuc – vozila se v něm močůvka, které se čerpala z jímky např. v hnojišti.
Nucený výsek – prodávalo se v něm levné maso ze zvířat, která se musela zabít na nucené porážce, např. když si vepř zlomil nohu.
Partiovka – partiová prodejna – prodej nového zboží, které mělo třeba u kalhot křivé švy, u jiného zboží menší nedostatky – třeba chybný vzor na látkách apod.

Všechny typy si pamatuji.

Další odpovědi
vagra

Snad jen upřesním označení nákladních Pragovek –

  • Vejstřaska-Praga V3S /šlo o vojenský speciál, přičemž trojka značila nosnost v tunách/
  • Erena-Praga RN / byl rychlý náklaďáček /

hanulka11

to jsou auta z 60–70 let

partiovka- prodejna partiového /levného /zboží

nucený výsek – „maso za babku“ ze zvířat která musela na nucenou porážku

Drap

Stejšn. – škoda 1201 a 1202 kombi, vejtřeska – Praga VS , stejně jako erena, – armádou používaná vozidla,
hovnocus – cisterna, fekální vůz
partiopvka – bazar
nucený výsek – řeznictví, kde se prodávalo levné maso, většinou z poraněných zvířat

www

Ano. Poznávám vše, roky na to mám – starý dobrý časy. Sorry, popisovat se mi nechce, ať se snaží hledači 😁