Muffz

Poznáte chuť bobkového listu v jídle?

Když dělám vývar nebo guláš, tak si říkám, jak moc by byl jiný, kdybych do něj nedal bobkový list, protože ani vlastně nevím, jak chutná. Poznáte, jestli ve vývaru je nebo není bobkový list hozený podle jeho chuti?

Nejlepší odpověď
annas

Ano poznám. Mám jeho chuť ráda., záleží ale na jeho čerstvosti.

Koupila jsem si bobkový list, který byl od bylinkáře. Přidala jsem jeden větší do polévky, ale jeho chuť přerazila chuť polévky. Příště jsem už dala jen kousek, aby aroma nebylo tak silné.

Bobkový llist z marketu není téměř cítit, při dlouhém zpracování a jeho cetování už ztratill aroma.

Další odpovědi
dubraro

Spíš poznám, když tam chybí. Do guláše jej nedávám (pokud nemyslíš maďarský gulyás, což je polévka).

marci1

Poznám. Má takovou zvláštní mírně nahořklou chuť. Hlavně se nesmí vařit dlouho, pak by mohl být pokrm hodně hořký.

aliendrone

Jako dubraro, obvykle si pouze všimnu, že „něco tomu chybí“. JAk chutná? Udělej si z něj „čaj“ (odvar) a napij se. ;) :D

Potvrzuji ale tvrzení annas, ono se netýká jen vavřínu, ale obecně všeho koření. Já si třeba pěstuji pro vlastní potřebu majoránku – to je úplně jiná liga, než ten humus z krámu.

V Maďarsku můžeš zase koupit na trhu sypanou papriku – také nechápeš vocogo, to, co se prodává jako „mletá paprika“ u nás jsou spíš na prášek rozemleté cihly v porovnání s tím u nich. A tak je to se vším. :(

Tohle mi HODNĚ komplikuje vaření, když už se k němu rozhoupu! :(