rosinka

Poznáte český česnek?

Máme rádi česnek a chceme český. Tam, kde bydlím, nemám moc na vybranou, kde nakupovat. V Zelenině mají český,ale nevím jestli je to pravda, je divný,samá síra,ta česneková chuť a vůně tam úplně není. Dá se nějak poznat na česneku,že je český? Ten čínský pozná každý,ale mexický,španěl­ský…dá se to vůbec poznat?
Doplňuji:
A proč je s tím česnekem takový problém a nemáme ho dost v prodeji od českých pěstitelů?

Nejlepší odpověď
www

Já kupuji máš, ten „modrý“ od pěstitelů, takže nemám problém. Jinak si ale myslím, že česnek musí být parádně cítit nosem i na jazyku. Je spousta odrůd, doporučuji ti kupovat nepaličák (má rozevřené stroužky), měl by být máš, dovážejí se většinou paličáky, celkově máš česnek z trhu díky levnějšímu dovozu šmejdu málem vymizel.
Více je ale zde:
Doplňuji:
Sorry za překlepy náš/máš – rychlé psaní v T9 ☹

Zdroj: www.k-cesnek.cz/odru­dy.php

Další odpovědi
michael69

Proč vymizel? Protože ho zlikvidoval levný dovoz.Velkopěs­titelé to vzdali a přeorientovali výrobu na jiné plodiny.Teď když se najednou lidé probrali,zjis­tili,že česnek málokdo pěstuje a sadba není,jelikož ji nikdo nedržel.Rozpěstovat ji do stavu,aby bylo česneku dostatek bude trvat léta.Takto to může dopadnou i s jinými produkty díky centralizované politice EU. Podívejte se v obchodě odkud dovážíme jablka,odkud nakládané okurky,…pitomé sušené švestky jsou dovezené třeba z Chile,atd.atd.

mosoj

V jídle určitě !!