Vypadá to na ni. Pečárka zápašná je podobná, hlavně v mládí. Má ale spodek nohy zbarvený do žluta. Při tepelné úpravě smrdí za inkoustem.
|
0
před 8 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
100%, asi těžko, když se ptáš.....
Zdá sem že ano, ale foto postrádá, základní, možné znaky (je
k ničemu). 😕
https://www.ohoubach.cz/atlas-hub/detail/183/Pecarka-polni/
„Přehled od AI Pečárku (žampion) lze nejčastěji zaměnit za mírně
jedovatou pečárku zápašnou (karbolovou), která po poškození výrazně
žloutne a zapáchá po dezinfekci, nebo za smrtelně jedovaté muchomůrky
(zejména bílou a jízlivou), které mají bílé lupeny a vyrůstají
z kalichu smrti (pochvy).“
A ta „tupá“ AI, jak tvrdíš, TI radí:
Hlavní znaky pro bezpečné rozpoznání:
Barva lupenů: Mladé pečárky mají lupeny světle růžové, které postupně
tmavnou až do čokoládově hnědé. Bílé lupeny u bílých hub jsou
varovným signálem.
Vůně:
Jedlé pečárky voní příjemně po lese, anýzu nebo mandlích.
Změna barvy:
Pečárky při poškození mohou lehce růžovět nebo červenat (což je
typické např. pro pečárku lesní), žloutnutí musí být doprovázeno
karbolovým zápachem.
|
0
před 7 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek