Savier

Poznám, když něco vdechnu?

Když vdechnu malinký kousek jídla, začnu automaticky kašlat? Nebo se to může dostat do plic i bez kašlání? Občas mě při jídle tak divně jakoby zaškrábe v krku. To samé platí i u pití. Děkuji.

Odpovědi
elkon

A také na to můžeš umřít.

Manfred05

Ano, obvykle si všimnete, když něco vdechnete, protože to může způsobit různé fyzické a senzorické reakce v těle.

Pokud například vdechnete prach nebo pyl, může se to projevit svěděním v krku, kašlem, kýcháním nebo udušením. Pokud vdechnete chemický výpar, může to způsobit pálení očí nebo nosu, kašel, nevolnost nebo závratě.

Další možnou reakcí může být změna chuti nebo zápachu v ústech nebo nosu, pokud například vdechnete nějakou aromatickou látku nebo potravinový aroma.

V některých případech se však může stát, že si nevšimnete, že něco vdechujete, zejména pokud je to něco, co je ve vzduchu běžné a nezpůsobuje žádné výrazné reakce v těle.

Je důležité se vyvarovat vdechování škodlivých látek a mít na paměti, že některé látky mohou mít dlouhodobý negativní dopad na zdraví. Pokud máte podezření, že jste něco nebezpečného vdechli, měli byste se poradit s lékařem.

da ny

Dokud Vás „škrábe v krku“, tak jde o „prdlačku“..... 😉
Až vdechnete kousek potravy, tak to bezpečně poznáte.