Poznali jste to u benzinových pump?

5. srpna 2011
9:30
Cena ropy nejníže od listopadu: Cena americké lehké ropy WTI se kvůli obavám ze zpomalení světové ekonomiky propadla téměř o čtyři dolary pod 83 dolarů za barel. Dostala se tak nejníže od loňského listopadu. Tento týden klesla již o zhruba 13 procent, je na cestě k nejprudšímu týdennímu propadu od začátku května.
Doplňuji:
Proč se ČR řídí američany,když přes 60% ropy přiteče z Ruska?

Nejlepší odpověď
tom004

Přece,nebudou zlevňovat.Co když,ji za měsíc, zase zdraží.Obchod s PHM,je největší,státem tolerovaná,zlo­dějina.

Další odpovědi
anonym

Pumpy se vymlouvají, že výkyvy cen na světových trzích se promítají s prodlevou způsobenou řetězovým efektem od producentů přes rafinerie, dovozce a konečné dovozce a posléze distributory.
Zdánlivě to zní věrohodně, nebýt toho, že i při mírném zdraření reagují do 2 dnů, že by efekt byl jen jednosměrný? 20 dnů a 2 dny je fakt rozdíl jako hrom.

arygnoc

cena ropy klesla tak rychle, že ochodníci nestíhají reagovat.
jeji reakce se zrychlí se stoupající cenou ropy.

dědapetr

Argument ne benzince je že musí prodat staré zásoby a potom zlevní.