iceT

Poznali byste rozdíl mezi tradičním

kakaem a Grankem,kdybych vás pohostila oběma připravenými nápoji?

Proč se ptám?Debatuji s kolegyní,a ona říká,že Granko je Granko a kakao je kakao a může se z něho tak leda péct.(tím kakaem mám na mysli kakaový prášek)Já mám doma např.Kakao Instant,což považuju za levnější variantu Granka.
Je tedy rozdíl mezi obyčejným kakaem a Grankem,kromě rozdílu při přípravě?Díky…

Nejlepší odpověď
hanulka11

granko má uplně jinou chuť než klasické kakao a i barvu nápoje
Granko je sladké a je napěněné když ho připravím
Doplňuji:
když už kakao- tak není nad klasiku a ne nějaké rozpu......nebo instanty – to jsou jen napodobeniny těch dobrých věcí

Další odpovědi
Damiana

Rozhodně bych to poznala. Když si to představím, tak Granko je něco jako Milka (za mne – nebrat) a kvalitní kakaový prášek se může přiblížit těm nejlepším hořkým čokoládám.

anonym

Granko obsahuje kakaový prášek a řadu dalších složek. Dřívější Granko v podobě granulek mi docela chutnalo, jenže ty práškové varianty nejsou to pravé. Raději mám kakao, které si umíchám přímo z kakaového prášku. Pokud kolegyně něco takového ještě nezkusila, tak neví, co je skutečně dobré. Moje kakao má vždy plnější a tedy více nahořklou chuť než Granko. Takže já si to svoje určitě poznám.
Kromě toho je kakao samozřejmě výborné i na pečení a také na vaření čokolády.

Drap

Rozdíl je, předevšém v chuti a hlavně ve složení. Granko obsahuje podstatně menší množství kakaového prášku

Funna

Ten kdo někdy pil klasické doma připravené kakao, to snad musí poznat vždycky…
Doplňuji:
teď jste mne tak navnadili, že si jdu pro čokoládu .-)

anonym

Je to asi takový rozdíl, jako mezi těmi instantními „kávami“ 2+1 (nebo kolik v jednom pytlíku) a dobrým pressem. Kakao holandského typu mám vždy doma a čokoládu si kupuji také jen hořkou kvalitní. Granko jsem nepodávala ani svým dětem, vzhledem k tomu, že jsem je vychovávala za totality, raději jsem jim vařila čokoládu z čokolády na vaření.