zvonisek

Poznal by lékař na sonu aneurysma?

Když to dělal

Nejlepší odpověď
annas

Nic vám lékař po vyšetření neřekl? Vašeho lékaře neznám, ani vyšetření nerozumím, nemohu tedy vědět, zda se mýlil, když na sonografii žádné příznaky neviděl.

Pokud vás neposlal na další vyšetření, zřejmě sonografie byla v pořádku. a pro něho dostačující.

„K diagnóze přispívají tato pomocná vyšetření: Rentgenový snímek břicha může zobrazit vápenaté usazeniny (kalcifikace) ve stěně výdutě. Nejefektivnější neinvazivní vyšetřovací metodou je ultrazvukové vyšetření (sonografie). Obvykle podá jasné informace o velikosti a umístění aneuryzmatu. Počítačová tomografie a nukleární magnetická rezonance jsou ještě přesnější, avšak dražší. Před operací je prováděna břišní aortografie (rentgenové zobrazení průsvitu aorty pomocí kontrastní látky), která zobrazí i odstupy cév z aorty.“ atd.

http://www.anam­neza.cz/nemoc/Vy­dute-tepen-Aneuryzma-aneurysma-328

Uvědomte si, že se ptáte laiků,, nejde o žádnou lékařskou poradnu., přece se n názory z internetu nebudete řídit. Na dálku není přece možné určovat diagnozu.