Pozná zvíře vedené na porážku, co jej čeká?

Pozná zvíře vedené na porážku, co jej čeká? Nemusí to být jatka.Třeba starý,nemocný pes?
Obecně.Pozná zvíře,že přišel čas?

Nejlepší odpověď
ten který je

Prý to poznají,říká se že vepři zvláště.Myslím si že je chyba říkat že člověk je nejdokonalejší tvor.Zvířata poznají blížící se přírodní katastrofu narozdíl od člověka.Kdo ví co si zvířata myslí.Člověk ztratil vazbu na přírodu a svým způsobem zdegeneroval.Tot můj názor a nikomu ho nevnucuju.

Další odpovědi
dudu

Pes určitě vycíti pokud se ho člověk bojí, ale to bude asi spíše díky jeho velmi citlivému čumáku.
Kdysi jsem při exkurzi na jatkách viděl jak stála v řadě u linky teleta a to první o pauze se jako blbec mazlilo a olizovalo porážecí pistoli. Brr, ještě dnes mě je nanic. Bylo mladé, nevím. Dva dny jsem nejedl maso.

ReHu

Mé zkušenosti jsou takové, že zvířata mají vyvinutou intuici a hodně toho vycítí. Aspoň ty, co mám doma, tak jo 🙂.

dagry

Zvířata určitě vycítí, že se blíží jejich konec. Když jsem musela před lety nechat utratit svého nevyléčitelného pejska, tak přestože byl už zcela apatický, tak při té „smrtící“ injekci ještě stačil kousnout veterináře. ☹ Pro mě dodnes moc smutná vzpomínka.