aliendrone

Nechápu na co se ptáš. Směr toku střídavého proudu se neustále mění. V elektrorozvodné síti frekvencí 50 Hz. To je taková konvence, že směr toku el. proudu je od kladného potenciálu k zápornému (tedy naopak vůči pohybu elektronů). A co to je to „snímací oko“? :o

elkon

Střídavý proud teče oběma směry. Proto je střídavý (zjednodušeně řečeno). Amatérovi nemá smysl vysvětlovat vznik střídavého proudu. Jsou to širší souvislosti.

Kazatel

Potřebuji nějak jednoduše detekovat, jestli střídavý proud teče jedním, nebo druhým směrem, tedy na které straně se spotřebovává.