Kazatel

Pozná se zralost klasů trávy dle toho, že jakoby uschnou a jdou lehce odloupnout od stonku?

Odpovědi
Drap

Ne nepozná. Každá travina je jiná. Většinou to poznáš tak, když lehce s klasem zatřeseš, tak ti vypadají semínka. Pokud možno všechny. U některých druhů mohou i v klase který se zdá už uschlý semena ještě dozrávat. Nelze se prát na trávu, jako druh celkově. Každá odpověď potom bude nepřesná.

zjentek

A jak chceš klas odloupnout od stonku? Čoeče koukej co píšeš, jinak se nepohneme 🤦‍♂️

Taky je zásadní, jestli zralost nastala při úplňku, nebo při novu, nebo někde mezi C a D. Celé ti to nevysvětlím, bo jde o složitý proces, ale třeba když semínko dosraje při úplňku, což se většinou stane, tak je takové baculaté, protože je hodně nasáklé živinami a rádo a lépe pak prosperuje. Takže taková semínka ti doporučuji, můžeš se naučit sekat trávu tak, abys vytvářel jenom taková semínka. 👍

A teď mně došlo, na co se vlastně ptáš. Jo, můžeš ze stonku vytáhnout celý klas a když bude správně zralý, půjde ti to snadno a z klasu pak dole na konci můžeš vycucnout i sladkou šťávičku, jestli's zasel dobré trávy. (;