Rozamunda

pozná se nějak jinak než podle barvy kůže že je někdo rom ? podle rysu nebo tak nějak n

Nejlepší odpověď
zjentek

podle zájmů: převládají krádeže, mezi nejoblíbenější patří hazard- hraní hazardních her všeho druhu, LP, hlasité pokřikování a urážení občanů (to pouze ve skupinách), somrování věcí, no a sběr surovin podmíněný prodejem ve sběrném dvoře

Další odpovědi
FOX.IK

Podle barvy oci, podle mista, kde se vyskytuje. Podle zpusobu zivota a komunikace s ostatnima

iceT

Myslím,že nedá.Rom,pokud je ze slušné rodiny,někde studoval,bude mít inteligentní vystupování i českou mluvu,to nebude hej more,gádžo.Ono jich takových moc nebude,ale našli by se.
Na tobě někde v cizině nikdo nepozná,zda jsi Češka,ale pořád budeš běloch.

chudst

Teď spíše shrnu odpovědi ostatních, než abych přidal něco nového.

Odpověď zjenteka či FOX.IKa může být správná, ale jedná se spíše o kulturní předsudky. Zpravidla je-li někdo tmavé kůže, v jisté části města a objíždí vám auto pětikorunou, celkem 100% bych řekl, že se nejedná o černocha z Afriky :)

Ale co se týče vzhledu, tak ne. Nemáte šanci okem poznat 100% roma od dobře opáleného bělocha (a to ani podle barvy očí), je to přesně jak říká led.

ladaadal

Já budu spíš reagovat na iceT:
někde studoval,bude mít inteligentní vystupování i českou mluvu
takový cikán neexistuje, to je jako bys chtěl vidět vodníka a lesní vílu.

iceT

ladaadal,žes takového ještě nepotkal,nezna­mená,že neexistuje…

gagaga

zjentek
:))