Boy 13

Pozná optometrista poškození rohovky ?

Když půjdu na měření zraku do optiky, poznal by případně poškození rohovky (poškrábaná, sedřená) i optometrista v optice a informoval by mě o tom ? Moc děkuji.

Odpovědi
Funna

kdysi dávno jsem si poškrábala nůžkami na nehty (ano, těmi tenkkými a ostrými) rohovku…byl tam vidět v zrcadle drápanec… a myslíš, že ho tam mám stále?…samozřejmě, že ne…jenže kdybys nebyl hypochondr a něco si zjistil na netu (ne tady) o fyziologii oka, zjistil bys, že i kdyby ses nakrásně poškrábal (a jestli fakt řešíš jen tu řasu, tak jsi blázen), tak se rohovka za chvíli zase zahojí…ty jsi snad někdy viděl, že by měl někdo po operaci oka – např. čočky stehy na oku?…prostě se laserem nařízne rohovka, odklopí se, vymění se čočka a rohovka se zase „přiklopí“ zpět…nic se nikam nešije, jen se zalepí oko na pár dní a ono to sroste samo…a to ho máš fakt rozřízlou rohovku, ne domělé poškrábání…takže tu neřeš kraviny s poškrábáním od řasy a zajdi si na psychiatrii s hypochondrismem, jinak se z toho časem fakt zblázníš…

Kelt

Asi ne. Záleží na technickém vybavení. Optometrista v optice ti maximálně předepíše správné brýle. Ne, že bych je podcenoval. Zrovna jsem se vrátil ze Zlína, kde jsem byl na operaci sítnice a mají tam teda super vybavení. Dělají tam nejrůznější operace. Zajdi si za očním doktorem v místě bydliště, popiš problémy, oni se na tebe podívají a podle potřeby tě pošlou za specialistou do krajské nemocnice.

Smack

Je to odborník na oči, tak by měl poznat i poškození.