Pozitivni a negativni energie. Jak to pusobi mezi lidmi ? Jak je mozne , ze v neci pritomnosti je mi dobre a v neci ne ?

Nejlepší odpověď
chudst

Tak to proste je :) Nekteri lide jsou vam dokonale prijemni, ani nevite proc – je to treba zpusobeno drzenim tela, mluvou, dokonalou mimikou, souhrou gest s mluvenim, mohou vam podvedome pripomenout nejakou vam blizkou a milou osubku, a podobně. Oproti tomu kdyz si stoupnete vedle nejakeho brumly a morouse (coz se nemusi projevovat mluvenim!), asi vam moc dobre nebude. Nevim, jak bych to nazval, empatie to primo neni. Podvedome se vciteni do druhych a preneseni podvedome reakce na svoji naladu.

Další odpovědi
hanulka11

Ano to je jako sympatie , některý člověk je ti hned sympatický a s někým by ses ani nedala do řeči.
A právě to nás hodně ovlivňuje mě aspoň ano. Pokud vím ,že se musím setkat s člověkem ,který mi není sympatický už předem čekám co zase přijde.Ale pokud mám setkání s milým člověkem těším se a mám prima náladu.

Tak nějak to funguje u mne

Toruk

Většinou je to tak, že ten kdo má pozitivní mysl a dejme tomu je charakterní osobnost tak v jeho přítomnosti je víc lidem dobře a naopak u osoby s mentalitou darebáka člověku dobře není. Ovšem není to univerzální klíč, také platí, že podobné se přitahuje, dva darebaci si mohou být sympatičtější, než pozitivní člověk a darebák.