Avatar uživatele
pizlicka

pozemky a najemni smlouva

v r.2OOO jsem po tatinkovi zdedila ornou pudu.automaticky katastr prevedl polnosti na me.pronajimate­lem,je zemedelske druzstvo.ma mi rocne platit castku500kc.mela jsem obnovit se zemedelskym druzstvem smlouvu,coz jsem neucinila.je to duvod,proc mi neposilaji onech 500kc?jake dusledky pro me muze mit,ze jsem jiz 11let smlouvu neobnovila??????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, hanny 2 před 4472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Zemědělské družstvo není pronajímatelem,ale nájemcem.Prona­jímatelem byste byla Vy,pokud by existovala smlouva.Pokud Vám částku neplatí a polnosti užívá,tak důsledky jsou asi takové,že žádné peníze po nich nemůžete vymáhat!
Na podrobnosti se ale spíše zeptejte právníka!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Odhaduji, že se jedná asi tak o jeden hektar. Pozor na to, že majitel je povinnen platit ročně daň z nemovitostí – cca 300 korun a minim. tuto částku Vám družstvo musí uhradit /plus nějaký zisk/.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Pokud neplatíte daň z pozemku, narůstá vám dluh. Když není uzavřená smlouva, tak na nic nemáte nárok, ani na úhradu oné daně (záleží teď na dohodě). Pokud někdo obdělává váš pozemek a nestaráte se o něj (není smlouva) může tento pozemek tuším po 10 letech přejít na subjekt, který ho obhospodařuje. Bez smlouvy ho ztratíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek