bauerlukin

Požádat o slevu, když není pro všechny? Je to možné?

Dobrý den, četl jsem, že je možné požádat o slevu pro jedince, který není nijak znevýhoděn, tedy má stejné podmínky jako ostatní kupující. Nicméně ten, kdo to psal je Američan, takže nevím jestli je taková věc možná i u nás, když jsou firmy svázané EU. Je to z knihy o Chrise Vosse, Nikdy nedělej kompromis. Díky předem za odpo

Nejlepší odpověď
Edison

Požádat lze prakticky o cokoliv. Zažil jsem případy, kdy si lidi vymohli slevy od poskytovatelů internetu, nebo mobilních operátorů.

Nikdy nedělat kompromis je nesmysl. Kdo chce moc, nemusí dostat nic. A to není účel hry. Zádsadní je umění kompromisu. A to zase není tak jednoduché. Cílem je získat maximum MOŽNÉHO.

Další odpovědi
Drap

Požádat můžeš o co chceš a koho chceš

elkon

To se musíš zeptat toho, kdo slevu poskytuje.

Kelt

Sleva a požádat o slevu. O co vlastně jde. A chápeme správně slevu. Výrobek se prodává za určitou cenu a pak se provádí úprava – například, 2 za cenu 1, 80% sleva a podobně. Ono to tak vypadá zajímavě , člověk je ponechán v představě, že ušetřil, ale z dlouhodobého hlediska je to tah prodejce. Ale to je jedna věc.
Požádat o slevu. Vůbec o něco požádat je dost těžké. Vyžaduje to určité schopnosti komunikační a nemusí to být jak se říká pro všechny. Musíme žádat správnou osobu, správným způsobem, přesvědčit ji, že je to pro oba výhodné, co kdo získá a pod. Ale takto vypadá, jako když král v pohádce hledal ženicha pro dceru a dostal ji ten, kdo splnil nějaké úkoly.

ivzez

Je jedno, že to napsal Američan, o slevu může kdokoliv požádat kohokoliv. Nikde přece není psáno, že je někdo povinen žádosti o slevu vyhovět.

bauerlukin

Ještě by mě zajímala jedna věc: kde uydou ty peníze? Jde to na škodu některým zaměstnancům?