Pokročilý

Požádat o slevu, když není pro všechny? Je to možné?

Dobrý den, četl jsem, že je možné požádat o slevu pro jedince, který není nijak znevýhoděn, tedy má stejné podmínky jako ostatní kupující. Nicméně ten, kdo to psal je Američan, takže nevím jestli je taková věc možná i u nás, když jsou firmy svázané EU. Je to z knihy o Chrise Vosse, Nikdy nedělej kompromis. Díky předem za odpo

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Požádat lze prakticky o cokoliv. Zažil jsem případy, kdy si lidi vymohli slevy od poskytovatelů internetu, nebo mobilních operátorů.

Nikdy nedělat kompromis je nesmysl. Kdo chce moc, nemusí dostat nic. A to není účel hry. Zádsadní je umění kompromisu. A to zase není tak jednoduché. Cílem je získat maximum MOŽNÉHO.

Další odpovědi:

Zlatý

Požádat můžeš o co chceš a koho chceš

Bronzový

To se musíš zeptat toho, kdo slevu poskytuje.

Stříbrný

Sleva a požádat o slevu. O co vlastně jde. A chápeme správně slevu. Výrobek se prodává za určitou cenu a pak se provádí úprava - například, 2 za cenu 1, 80% sleva a podobně. Ono to tak vypadá zajímavě , člověk je ponechán v představě, že ušetřil, ale z dlouhodobého hlediska je to tah prodejce. Ale to je jedna věc.
Požádat o slevu. Vůbec o něco požádat je dost těžké. Vyžaduje to určité schopnosti komunikační a nemusí to být jak se říká pro všechny. Musíme žádat správnou osobu, správným způsobem, přesvědčit ji, že je to pro oba výhodné, co kdo získá a pod. Ale takto vypadá, jako když král v pohádce hledal ženicha pro dceru a dostal ji ten, kdo splnil nějaké úkoly.

Zlatý

Je jedno, že to napsal Američan, o slevu může kdokoliv požádat kohokoliv. Nikde přece není psáno, že je někdo povinen žádosti o slevu vyhovět.

Diskuze k otázce

Pokročilý

bauerlukin

Ještě by mě zajímala jedna věc: kde uydou ty peníze? Jde to na škodu některým zaměstnancům?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2683
Zlatý ivzez 1616
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 675
Zlatý gecco 534
Zlatý Kepler 525
Zlatý JájsemRaibek 524
Zlatý marci1 521
Zlatý annas 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.