Pentiala

Povinný podíl

Jak se vypočítá povinný podíl pokud firma neprovozuje svojí činnost po celý kalendářní rok.

Odpovědi
standa

  1. tato povinnost se vztahuje na firmy, které mají více 25 zaměstnanců
  2. v otázce zmiňované ´omezení´ se promítne při stanovení ukazatele „průměrný ROČNÍ přepočtený počet zaměstnanců“, který se při výpočtu povinného podílu osob se zdrav.postižením používá…

Daná problematika je popsána v těchto předpisech:

  • § 83 zák. č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti
  • § 15 vyhl. č. 518/2004 Sb., kterou se zjišťuje ukazatel počtu zaměstnanců

btw. termín pro podání „oznámení“ je 15.2.2010