Povinnost zaplatit právního zástupce poškozeného

Jsem povinen zaplatit právního zástupce poškozené strany aniž by to bylo uvedeno v rozsudku?

Odpovědi
standa

Pokud jste se na tom NEDOHODLI, tak tuto povinnost nemáte. Povinnovat vás může jen soud.

Miroslavst

Jen doplním standu:
V rozsudku by mělo být napsáno, že to či ono atd. a buď

  1. žalovaný je povinen uhradit náklady soudního řízení do … dní od nabytí právní moci…
  2. žádná ze stran nemá nárok na úhradu nákladů řízení.

Pokud tam není ani jedna tato věta, tak soud zřejmě nerozhodoval o nákladech řízení a z toho plyne, že žalobce ani nenavrhoval úhradu těchto nákladů a tudíž nic platit nemusíte.
Pokud tam je uvedeno, že jste povinen uhradit náklady řízení, tak potom ano.