Povinnost hodin na společné prostory

Stando,díky za odpověď.Je tam ještě jeden „háček“.Ty společné prostory jsou „napíchnuty“ k sousedům na elektroměr,takže jak dojde faktura od ČEZu a je tam nedoplatek,což většinou je,tak si to nechají proplatit u majitele,který to pak rozúčtuje mezi ostatní nájemníky.Prý podle počtu osob a podílu v domě atd.....Takže,je povinnost mít aspoň jedny hodiny na společné prostory nebo je postup "připíchnutse"na soukromého člověka v pořádku?Díky N.Š.

Odpovědi
standa

Tak toto v pořádku není…, vy se spotřebou elektriky v bytě souseda nemáte nic společného.

Majitel domu musí průkazným způsobem zajistit spotřebu elektr.energie ve společných protorách a odpočet z elektroměru, který je umístěn v jednom z bytů nezajistí „průkaznost“.

cukrar

U nás v domě byl problém se spotřebou proudu. Odstřihl se elektroměr, sehnal jsem jiný, zapojil od sebe proud přes měření a jednou za rok mě sousedi přispějí na spotřebu. Všem se to vyplatí, mimo ČEZu.