Povinné ručení. Už druhý rok v lednu přijde pošt. sdělení o neplacení pojistného od ALLRISK

Je to normální?

Vážený pane.,

tímto Vám, jako vlastníkovi níže uvedených předmětů pojištění sdělujeme, že u nich není řádně placeno pojistné.

V této souvislosti byla odeslána upomínka dlužného pojistného plátci pojištění a v případě, že pojistné neuhradí ve stanovený termín, hrozí zánik pojištění.

.
Jiří Toman jednatel společnosti.
Tolik citace z doručení.
Musím na toto upozornění reagovat když je zaplaceno pov. ruč. na celý rok? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemusíte reagovat, ale ve vlastním zájmu byste to udělat měl, a to písemnou formou s tím, že zdvořile žádáte o vysvětlení obchodního sdělení, které Vám pojišťovna zaslala.
Může jít o nedorozumění v pojišťovně, ale stejně tak jste něco nemusel při uzavření pojistné smlouvy pochopit Vy. Doporučuji Vám opravdu na pojišťovnu napsat, aby Vám vysvětlili, o co se jedná. Je lépe řešit to písemnou formou přímo na centrále, než přes sjednatele, nebo na pobočce. Má zkušenost pojišťováka je taková, že co mám ověřeno písemně z centrály, je pro mne dokladem, se kterým mohu argumentovat v případě dalších problémů nebo nejasností.

Další odpovědi
pusinka50

Já bych byla spíš pro osobní jednání na pobočce. Můžete mít nastavený špatně účet příjemce, pojištovny to mívají jinak, ikdyž navenek vypadá vše v pořádku, mně se takhle nestrhávalo inkaso pojistek u České pojištovny, řešila jsem to 3× osobně na pojištovně i v své bance a stejně to stále neprocházelo, až jsem se naštvala a dala si trvalý příkaz, ale jak říkám, existuje tam nějaký převodový účet mezi Českou spořitelnou a pojištovnou a platba se nezapočítává. To jejich sdělení nepodcenujte, vypadá to, že vaše peníze leží někde nezaúčtované a pojistka vám propadne a navíc nejste pojištěný, když neplatíte.

jmhad

V současné „exekutorské“ době je potřebné reagovat na každý dopis,byť i banálního znění a ptát se PROČ.