Avatar uživatele
anonym

Povinné ručení. Už druhý rok v lednu přijde pošt. sdělení o neplacení pojistného od ALLRISK

Je to normální?

Vážený pane.,

tímto Vám, jako vlastníkovi níže uvedených předmětů pojištění sdělujeme, že u nich není řádně placeno pojistné.

V této souvislosti byla odeslána upomínka dlužného pojistného plátci pojištění a v případě, že pojistné neuhradí ve stanovený termín, hrozí zánik pojištění.

.
.
.
Jiří Toman jednatel společnosti.
Tolik citace z doručení.
Musím na toto upozornění reagovat když je zaplaceno pov. ruč. na celý rok? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4440 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nemusíte reagovat, ale ve vlastním zájmu byste to udělat měl, a to písemnou formou s tím, že zdvořile žádáte o vysvětlení obchodního sdělení, které Vám pojišťovna zaslala.
Může jít o nedorozumění v pojišťovně, ale stejně tak jste něco nemusel při uzavření pojistné smlouvy pochopit Vy. Doporučuji Vám opravdu na pojišťovnu napsat, aby Vám vysvětlili, o co se jedná. Je lépe řešit to písemnou formou přímo na centrále, než přes sjednatele, nebo na pobočce. Má zkušenost pojišťováka je taková, že co mám ověřeno písemně z centrály, je pro mne dokladem, se kterým mohu argumentovat v případě dalších problémů nebo nejasností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Já bych byla spíš pro osobní jednání na pobočce. Můžete mít nastavený špatně účet příjemce, pojištovny to mívají jinak, ikdyž navenek vypadá vše v pořádku, mně se takhle nestrhávalo inkaso pojistek u České pojištovny, řešila jsem to 3× osobně na pojištovně i v své bance a stejně to stále neprocházelo, až jsem se naštvala a dala si trvalý příkaz, ale jak říkám, existuje tam nějaký převodový účet mezi Českou spořitelnou a pojištovnou a platba se nezapočítává. To jejich sdělení nepodcenujte, vypadá to, že vaše peníze leží někde nezaúčtované a pojistka vám propadne a navíc nejste pojištěný, když neplatíte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

V současné „exekutorské“ době je potřebné reagovat na každý dopis,byť i banálního znění a ptát se PROČ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek