Natty

Povinné čipování psů od 1. 1. 2020 je očkování proti vzteklině?

Nejlepší odpověď
Edison

Ne. Chip je elektronické identifikační zařízení, které se vpichuje zvířeti pod kůži na určené místo, aby bylo možno…

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/527168-cipovani-psu/

Další odpovědi
led

Čip pod kožou je vlastne identifikátor (psí preukaz) miesto závesnej evidenčnej známky. Výhoda je v tom, že psa možno identifikovať aj bez priameho dotyku.
Na základe tohto identifikátora možno okamžite zistiť o psovi potrebné informácie.

Nie je to novinka, dokonca po svete chodí už niekoľko (v tisícoch) ľudí s podobnými identifikármi na vlastnom tele. Nie je to len čipový implantát pre bezpečnejšie transakcie s bankovými kartami https://www.e­trend.sk/techno­logie/cipovy-implantat-pre-bezpecnejsie-transakcie-s-bankovymi-kartami.html
V súčasnosti sa v niektorých štátoch uvažuje o zavedení takéhoto čipu aj u ich občanov, na základe ktorého oficiálne budú ako identifikačný kľúč k ich identifikácii a zdravotným, prípadne iným záznamom. Treba si však uvedomiť že toto riešenie možno aj zneužiť v zmysle Orwellovho románu „1984“.

nyjono

Není.
Jedna věc je čip, kterým je pes označen a případně dohledány informace v registru. Toto je jednorázová kce.
Druhá věc je povinné očkování proti vzteklině. TO JE NUTNÉ. a provádí se pravidelně každý rok.

Kryšpín

Je to jenom čip jako u moderních občanů s novou občankou s čipem lze na dálku ověřit identitu.

Edison

Jak píší v článku: Nechipovaný pes jako by nebyl očkován. Další věcí je, že pokuch není chipo zaregistrován, v zásadě je k ničemu, resp. jen se bude zkoumat jestli je pes očkován.

anonym

nicméně obojí si lze odbýt při jediné návštěvě veterináře.