Povinna vybava auta do eu

  1. – Jaka je povinna vybava osobniho auta a obytneho auta pri ceste do Nemecka, francie, holandska? Lisi se nejak?
  2. – Mohu cestovat zigulikem po evrope? Potrebuji s sebou neco specialniho, na co si mam davat pozor?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to tak nějak stejné, jen do některých zemí se trošku liší výbava. do polska musíš mít hasicí přístroj, do turecka dva trojúhelníky (dozadu a dopředu při odstavení auta při poruše).
V polsku nevystupovat z auta při kontrole pokud tě k tomu policista nevyzve.
A v německu zbytečně nesviť. Jinak si tě policajti na dálku vyhmátnou a vědí že jsi čech.

Další odpovědi
cukrar

Ženevská dohoda: vybavení vozidel je podle místních předpisů jen pro místní auta.
Musíte snad mít lékarničku takovou, jakou požadují Slováci? Auto které nemají ve výbavě náhradní kolo, musí při cestě k nám koupit rezervu?

A nemusí…