Zvědavý

Povídky Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna

Jak sem se tak díval bylo jich tak 120. – Oni je všechny napsali spolu, nebo Šimek po Grossmannově smrti pokračoval sám ???

Nejlepší odpověď
annas

Povídky Šimka a Grossmanna kompletní. Kniha povídek vyšla v r. 2011,

Šimek s Grossmanem napsali 70 povídek. Povídka „Babička“ je poslední ze 70 povídek, které Miloslav Šimek s Jiřím Grossmannem společně napsali.

Více zde: http://sigrosa­da.webnode.cz/new­s/povidky-simka-a-grossmanna-kompletni-/

Další povídky = Povídky – Miloslav Šimek, Jiří Krampol

Mé příhody z dětství, Exkurze do ZOO, Můj první klobouk, Moje první taneční, Volba Miss, Jak jsem ochoře, Jak jsem se učil kouřit, Návštěva cirkusu

Jinak psal ŠImek scénáře
Šimek sám, případně s novými partnery v komické dvojici napsal scénáře k zábavným televizním cyklům Ze Soboty na Šimka (1974–77, r. Ján Roháč + Eduard Sedlář), Decentní večer (1977–80, r. Ján Roháč + Eduard Sedlář); Zajíc v pytli (1985–89, 12 pořadů, r. Vladimír Drha, později Eduard Sedlář; s Luďkem Sobotou, později s Jiřím Krampolem), Telefony (1991–92, 7 dílů, r. Jan Rubeš), Kavárna u Uršuly (1994–95, 4 díly, r. Antonín Vomáčka, s Jiřím Krampolem) a pořadům Výlet pro dva (1983, r. Alexej Nosek, sc. + Václav Šmerák a Luděk Sobota), Jedeme do Evropy (1992, s Jiřím Krampolem), Dallas 213. Konečně doma (1992, oba r. Antonín Vomáčka).

V 90. letech vystupuje i v periodických televizních talk-show s politickou tematikou (Křížový výslech, 1993–94; S politiky netančím, 1995–2000, se Zuzanou Bubílkovou, vše r. Antonín Vomáčka; Politické harašení, 2001–2003, se Zuzanou Bubílkovou). Hojně též Šimek spolupracoval s rozhlasem (od roku 1995 vystupoval v pravidelných pořadech na stanici Frekvence 1).
--

Která díla vyšla knižně – nejde jen o povídky, ale i texty, divadelní hry – s kým spolupracoval a psal – třeba i s J. Fouskem – najdete v odkazu.

http://www.slov­nikceskelitera­tury.cz/showCon­tent.jsp?docId=982

Další odpovědi
Hamon

Nejsem si jistý, že je to to, na co se ptáš, ale Šimek později pokračoval se Sobotou, Krampolem, Bubílkovou… A přinejmenším jednu povídku (Jak jsme chovali užitečné zvíře) později nahrál Krampol.