Zacheus

Povedlo se za minulého režimu v nějakém volebním okrsku dosáhnout volební účasti 100%?

Nejlepší odpověď
led

Ano, Hufnágl sa mýli. Ním udávaná učasť je v celoštátnom priemere.
Treba si uvedomiť, že hlavne na malých volebných okrskoch, dedinách a osadách, kde počet voličov sa počíta v mikročíslach (od 50 do 500 voličov) si vidia do taniera a každý pozná každého, sa volilo naozaj 100%.

Další odpovědi
annas

Volby byly tzv. „dobrovolně povinné“ . Účast celostátní byla 99,4 %.

Hufnágl

  1. nevložil zdroj pro ověření čísla, není možné srovnat zdroje, nebo je to jen jeho odhad?
  2. Nemá pravdu, Na vesnici odvolili často všichni občasné.

Číslo si můžete ověřit. Vložila jsem celkový odkaz, protože procento je uvedené ve zdroji, z něhož není povolené kopířovat . Ale uvidíte je. hned po rozkliknutí odkazu.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=b+yla+za+so­cialismu+u+vo­leb+100+%25+%C3%BA%C4%8D­ast+

Ale vím o dvou případech, že v obci sledovali, kdo z občanů ještě nevolil.

1. Vzpomínám si, že při jedněch volbách navštívila volební komise s urnou starou nemocnou ženu v sousedství, byla téměř na smrtelné posteli, ale ještě žila.

Paní vhodila lístek do urny. Asi za 3 hodiny zemřela. Tehdy bývalo zvykem, že místní rozhlas oznamoval občanům, kdo je opustil.

Z rozhlasu jsem slyšeli zprávu, že ta a ta paní zemřela, ale svým hlasováním zajistila obci 100% účast u voleb. , Rok si nepamatuj. Šlo o obec mého původního bydliště.

2. Moje neteř byla na mateřské dovolené, muž byl na vojně.
Malé dítě náhle onemocnělo, takže se neteř k volbám nemohla dostavit.

Před uzavřením volební místnosti pro ni přijeli členové volební komise autem 603. Jako poslední občanka zajistila obci 100% účast. Navíc i s odvozem a miminem. Šlo o menší venkovské město.

Mc Merkurion

…až na výjimky všude …

Hufnágl

Nikdy. Co si pamatuji, tak volební účast byla maximálně 98,90 %