Avatar uživatele
Kepler

Považujete za správné utratit rezervních 22 miliard?

Uveďte prosím důvod!
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/491094-vlade-spadlo-do-klina-dvacet-miliard-z-rezerv-poslanci-prehlasovali-senat.html

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, EKSOT123 před 1962 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Utratit ne. Rozumě investovat do budoucnosti ano

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ne, podle mne měla být rezerva zachována.

Škoda, že poslancům na přehlasování Senátu stačí jen 101 poslanců. Podle mne by se pro takové přehlasování měly vyslovit alespoň tři čtvrtiny poslanců.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Marně čekám na to vyrovnané hospodaření a případné umoření státního dluhu. Kdo jej kdy zaplatí? Ti co přijdou po nás a těch, co to dnes projí? Z čeho to zaplatí? Nebo se to vyřeší tak, že se systém zhroutí a začne se nanovo?

Nebo je deficit, či rezerva, vlastně jen takové číslo a pokud se nebudeme významně odchylovat od zemí okolo, tak se pojede vesele dál a nikdo tu díru nikdo řešit nebude (podobně jak v USA).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Já, jako nepolitik, bych to použil na umoření části státního dluhu, ale z hlediska našich politiků bude přínosnější zavázat si plebs a nechat to prožrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Utrácet rezervy v dobách relativní prosperity mi přijde jako vrchol hlouposti. To má být přece rezerva na horší časy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Je to hloupost. Ideální řešení je dané finanční prostředky nechat ve fondu a nechat si je na horší časy. Stát potřebuje mít nějakou rezervu, pokud by se něco pokazilo (např. rozsáhlé povodně, požáry, ekonomická krize atd.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Rezerva by měla být rezervou a pro případ, kdy bude příjmů méně. Uvidíme, pokud to bude nějak zveřejněno, do čeho je nynější vláda „vrazí“.
Možná budou potřeba i na navýšení platů poslanců a senátorů o těch 20%!!!
Ale pravdou je, že nyní „křičící“ opozice rozfofrovala a nechala rozkrást, když byla ve vládě ona, podstatně více miliard a o těch už dnes řeč není! ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Podle mého názoru to je nerozumné. Tak se dobrý hospodář nechová. Co když přijdou přírodní katastrofy. Důchodců bude taky pořád více.

Státní dluh bych neviděl tak černě. Česká republika má v porovnání s dalšími členy Evropské unie jeden z nejnižších státních dluhů a v posledních šesti letech spíše klesá. (wiki)

před 1961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Plně souhlasím s Keplerem. Dále souhlasím s Drapem a s ivzez. Dané peníze by se utrácet neměly, ale měly by se rozumně investovat a schovat na horší časy. Jinak ivzez má pravdu v tom, že pro takové hlasování by měly být přísnější pravidla.

před 1961 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek