Kepler

Považujete za správné utratit rezervních 22 miliard?

Uveďte prosím důvod!
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/491094-vlade-spadlo-do-klina-dvacet-miliard-z-rezerv-poslanci-prehlasovali-senat.html

Nejlepší odpověď
Drap

Utratit ne. Rozumě investovat do budoucnosti ano

Další odpovědi
ivzez

Ne, podle mne měla být rezerva zachována.

Škoda, že poslancům na přehlasování Senátu stačí jen 101 poslanců. Podle mne by se pro takové přehlasování měly vyslovit alespoň tři čtvrtiny poslanců.

autacek

Marně čekám na to vyrovnané hospodaření a případné umoření státního dluhu. Kdo jej kdy zaplatí? Ti co přijdou po nás a těch, co to dnes projí? Z čeho to zaplatí? Nebo se to vyřeší tak, že se systém zhroutí a začne se nanovo?

Nebo je deficit, či rezerva, vlastně jen takové číslo a pokud se nebudeme významně odchylovat od zemí okolo, tak se pojede vesele dál a nikdo tu díru nikdo řešit nebude (podobně jak v USA).

Klaproth

Já, jako nepolitik, bych to použil na umoření části státního dluhu, ale z hlediska našich politiků bude přínosnější zavázat si plebs a nechat to prožrat.

Edison

Utrácet rezervy v dobách relativní prosperity mi přijde jako vrchol hlouposti. To má být přece rezerva na horší časy…

Rokio

Je to hloupost. Ideální řešení je dané finanční prostředky nechat ve fondu a nechat si je na horší časy. Stát potřebuje mít nějakou rezervu, pokud by se něco pokazilo (např. rozsáhlé povodně, požáry, ekonomická krize atd.).

Jiří Bohumil

Rezerva by měla být rezervou a pro případ, kdy bude příjmů méně. Uvidíme, pokud to bude nějak zveřejněno, do čeho je nynější vláda „vrazí“.
Možná budou potřeba i na navýšení platů poslanců a senátorů o těch 20%!!!
Ale pravdou je, že nyní „křičící“ opozice rozfofrovala a nechala rozkrást, když byla ve vládě ona, podstatně více miliard a o těch už dnes řeč není! ☹

Kepler

Podle mého názoru to je nerozumné. Tak se dobrý hospodář nechová. Co když přijdou přírodní katastrofy. Důchodců bude taky pořád více.

Státní dluh bych neviděl tak černě. Česká republika má v porovnání s dalšími členy Evropské unie jeden z nejnižších státních dluhů a v posledních šesti letech spíše klesá. (wiki)

Rokio

Plně souhlasím s Keplerem. Dále souhlasím s Drapem a s ivzez. Dané peníze by se utrácet neměly, ale měly by se rozumně investovat a schovat na horší časy. Jinak ivzez má pravdu v tom, že pro takové hlasování by měly být přísnější pravidla.