Považujete svoji životní školu za nejvyšší dosažené vzdělání?

Doplňuji:
Jsem velice potěšen, že mezi vámi je drtivá většina moudrých, chytrých a vzdělaných lidiček. Jistě, najdou se i hlupáci, kteří si o sobě myslí, že jsou ve všem nejlepší.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo, ale ještě jsem ji nedokončil…
😉

Další odpovědi
da ny

„Největší závod je život sám "(J. Váňa).
"Vysoká škola“ je život sám, stále je čemu se učit. a od koho .. 😁
Někteří z nás však zůstávají v mateřské školce. ;).

dudu

Za svoji pracovní kariéru jsem byl /byť u jednoho zaměstnavatele/ nucen se třikrát od základu rekvalifikovat. Možnosti dosáhnout vysokoškolské vzdělání jsem však snad i kvůli lenosti nevyužil.
Ve středním věku se pak velmi často stávalo, že mě klienti, ale též někteří kolegové z vedení firmy oslovovali inženýre. Když jsem jim následně musel vysvětlovat, že mám pouze střední školu, bylo to vždy jako kdybych sám sebe fackoval. Dnes už tato chyba nejde napravit, neboť si právě se svými vnuky opakuji znalosti ze základní školy.

marci1

Stále mě život učí a čím dál více mám pocit, že se nestihnu naučit vše, co bych chtěla. Ale snažím se ! 🙂

Mapel

Dosažené vzdělání je základem pro školu života. I když mi už důchod klepe na dveře, tak jsem životní školu ještě nedokončil.

Drap

Nedá se to takto formulovat. Normální člověk ukončí své vzdělání až smrtí.

zjentek

ten dotaz je asi nějaká slátanina ..považuji svou životní školu za mnohem víc, než je dosažené vzdělání. Nejčistší ocel by měla projít nejžhavější pecí a na to je dobrej pouze drsnej život sám, kdežto na hodně vysoký vzdělání ti často postačí pouze sedět a přemejšlet, hlavně o tom, jak se drsnýmu životu vyhnout ..ovšem pak hrozí nebezpečí hodně měkký oceli ..takže nevím, jak ty dvě věci spolu souvisej, bych řek, že je to slátanina- hrušky s babkama
Doplňuji:
supr doplnění, nemít tady ještě odpověď, určitě bych po tvým doplnění tady nějakou napsal ..a tak si vyber ;o

Nevíteto?

Jsem ráda za to co teď vím (dřív ne), ale ještě jsem se všechno nenaučila 🙂

setapouch

Ne. Vzdela i je teoreticke a inteligencni. Zivot uci prakticke veci. Ale obe dve slozky by se mely vzajemne doplnovat, jedna bez druhe dela z cloveka jen pul.

Kelt

Samozřejmě, neustále se učíš, skládáš zkoušky, opakuješ atd. Záleží, co pokládáš za vzdělání? Umět odcitovat poučky, znát historická data, nebo možnost realizace, umět číst mezi řádky. Navíc se všechno vyvíjí, jak různé obory, tak člověk. Výhoda – nic neplatíš, nemusíš nikam jezdit, studuješ prakticky pořád. Nevýhoda – nemůžeš se přesvědčit, jak si zvládl látku jen metodou pokus omyl.
Kdesi bylo – Neuč se, život tě naučí. Já přidávám – uč se a život tě i tak naučí.

anonym

„škola základ života“
Doplňuji:
Snažím se vyjít vstříc všem,ale svoje děti nechci.

gagaga

pul hodiny predtim, nez jste polozil svou otazku..jsem si psala s nasi an., neco jsem potrebovala poradit, a psala jsem ji, ze jsem fakt uplne blba :) ..a cast tady ted kopiruji :

… ja nejsem chytra, fakt se citim dost hloupa..bez legrace.., ale na poznani charakteru druheho cloveka nepotrebuji ani tu maturitu
ja mam jinou skolu
skolu zivota
nejlepsi by bylo mit oboji, ale kazdej nemuze mit vsechno :)
ja jsem spokojena s tim, co mam
ja si vzdycky rikam : jako musim drit na sve postave, tak i na dusi
ani ja nemam nic " automaticky "
jen tu " chytrost " se nenadru..nemam kapacitu mozku..mam ho jako hrasek..a kdyz jsem to jednou rekla synovi, tak on : mamiiii, tak velkej ?
uplne blbej, no ;(
:)
zatim..

  • iv-

gagaga

dudu , o tom titulu to stejne neni
tady jste nas presvedcil o sve inteligenci …tu Vam zde musi vsichni verit i bez toho ing. :)

ja zavidim vsem vzdelanym ( chytrym ) lidem..
nasi an. jsem dokonce jednou jsem napsala : an., ja vam tak zavidim, ze Vam lidi zavidi :)
( protoze maji co ) :)
pritom ja snad chytrejsi a skromnejsi osobu neznam ) :)

me nikdo nikdy nic nezavidel
;(

barbakane, to je jasny, mate pravdu ..
tady je to jako vsude jinde..
ruzne charaktery..
nekdo si " vymejsli " otazky, absolutni hlouposti, stejne mu je nikdo neuveri , jen aby byl dulezitej..vetsinou jsou v otazkach jen same negace.. (kazdy ma to, co si sam zaslouzi, co " vyzaruje ) ..
..nekdo zase svisti optimismem, kteremu taky nikdo neveri..jen si hraje na neco, jak by to " asi melo spravne byt " ..jako v USA ..na otazku umirajici na rakovinu odpovi jak mu je : ze : velmi dobre ..
:)
nekdo se sem chodi jen bavit, nekdo jen pomahat ( ale ruku na srdce, kdo dava opravdu odborne a spravne odpovedi jsou tu tak 3 ) :)..
ja se sem chodim bavit, a Vy ?
asi ( doufam ) , ze taky :)
a to jsme v praci :)
nekdo rika : nejdriv prace, potom zabava..a ja mam cely zivot stesti , ze mam oboji dobromady..zabavu v praci ..a praci jako zabavu :)

  • iv-

dudu

Paní -iv- díky za slova, která potěší. Jen trochu nerozumím faktu, že Vy coby úspěšná podnikatelka, často velmi nízko hodnotíte svoje schopnosti a přitom sama říkáte, že na titulech nezáleží. Nejedná se snad o nějaký komplex,

často

gagaga

dudu..
ja nejsem nic jineho, nez jeden velky komplex !
:)
ja napriklad chodim uz 3 roky pravidelne do fitnessu, ale chodim od 6.30 ( to tam nikdo neni ) :), aby me nikdo nevidel ( a to me majitel nabizi, ze mi zaplati trenersky kurz , abych mu tam chodila alespon obcas vypomahat .. :)
a na venkovni bazen chodim take jen kdyz prsi :))

ale neberte me zase az moc vazne..my mame vsichni u nas takovej priblblej humor…
napr. : neco jsem mela privezt klukum z Nemecka a zapomnela jsme na to..a rikam : ja zapomnela mozek v Nemecku..a synove : mami, tys nas ale prekvapila, my jsme mysleli, ze ani zadnej nemas !!

:)

dudu

Už dílem chápu a se zmíněným humorem prosím i nadále obcujte!

gagaga

:)