Avatar uživatele
Kelt

Považujete sliby dané sobě za závazné?

Každý někdy udělal nějaké rozhodnutí. Ode dneška začnu cvičit, učit se cizí jazyk atd. Nějakou dobu třeba cvičíte, učíte se daný jazyk a pod. Samozřejmě, že se může stát, že nestíháte, nemáte náladu a chuť a provedete danou věc mechanicky, uděláte si třeba cvičení, naučíte se slovíčka , případně si zacvičíte, a to vše, abyste si splnili, co je třeba, odfajkovali to, nebo si řeknete, že zítra to udělám. Možná budete mít větší chuť a uděláte to, ale budete se třeba trápit, že jste jednou vynechali. Která varianta je lepší? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Drtivou většinu svých slibů jsem splnil. Slibuji to, co dokážu udělat. Sliby považuji za závazné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Do určité míry.
Člověk by se neměl stát „otrokem“ ani v případě slibů daných sobě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… samozřejmě, držím se hesla: „sliby – chyby“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Podobné otázky zde již byly.

Slibi či odkládání povinností? Prokrastinací netrpím, snažím se plnit to, co řeknu, ale občas něco posunu z určitých důvodů.

Třeba rozhodnutí – někdy platí ráno moudřejší večera, jindy, co můřžeš učinit dnes, neodkládej na zítřek.

Jsou však situace, kdy se ukáže , že nelze splnit ani to, co jsem odsunula na dobu pozdější. Jindy se vyřeší jinak, takže vše je splněno.

Snažím se dělat vše hned, i když jsem už zde psala, že se mně to někdy nevyplatilo. Ale nikdy nic nedělám na poslední chvíli

Snažím se řídit tím, že to chci udělat, i když pro fungování něčeho je to třeba nutné, takže považuji za svou povinnost to udělat.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek