Kelt

Považujete sliby dané sobě za závazné?

Každý někdy udělal nějaké rozhodnutí. Ode dneška začnu cvičit, učit se cizí jazyk atd. Nějakou dobu třeba cvičíte, učíte se daný jazyk a pod. Samozřejmě, že se může stát, že nestíháte, nemáte náladu a chuť a provedete danou věc mechanicky, uděláte si třeba cvičení, naučíte se slovíčka , případně si zacvičíte, a to vše, abyste si splnili, co je třeba, odfajkovali to, nebo si řeknete, že zítra to udělám. Možná budete mít větší chuť a uděláte to, ale budete se třeba trápit, že jste jednou vynechali. Která varianta je lepší? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Rokio

Drtivou většinu svých slibů jsem splnil. Slibuji to, co dokážu udělat. Sliby považuji za závazné.

Další odpovědi
ivzez

Do určité míry.
Člověk by se neměl stát „otrokem“ ani v případě slibů daných sobě.

Mc Merkurion

… samozřejmě, držím se hesla: „sliby – chyby“ …

annas