Stříbrný

Považujete sliby dané sobě za závazné?

Každý někdy udělal nějaké rozhodnutí. Ode dneška začnu cvičit, učit se cizí jazyk atd. Nějakou dobu třeba cvičíte, učíte se daný jazyk a pod. Samozřejmě, že se může stát, že nestíháte, nemáte náladu a chuť a provedete danou věc mechanicky, uděláte si třeba cvičení, naučíte se slovíčka , případně si zacvičíte, a to vše, abyste si splnili, co je třeba, odfajkovali to, nebo si řeknete, že zítra to udělám. Možná budete mít větší chuť a uděláte to, ale budete se třeba trápit, že jste jednou vynechali. Která varianta je lepší? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Drtivou většinu svých slibů jsem splnil. Slibuji to, co dokážu udělat. Sliby považuji za závazné.

Další odpovědi:

Zlatý

Do určité míry.
Člověk by se neměl stát „otrokem“ ani v případě slibů daných sobě.

Stříbrný

... samozřejmě, držím se hesla: "sliby - chyby" ...

Zlatý

Podobné otázky zde již byly.

Slibi či odkládání povinností? Prokrastinací netrpím, snažím se plnit to, co řeknu, ale občas něco posunu z určitých důvodů.

Třeba rozhodnutí - někdy platí ráno moudřejší večera, jindy, co můřžeš učinit dnes, neodkládej na zítřek.

Jsou však situace, kdy se ukáže , že nelze splnit ani to, co jsem odsunula na dobu pozdější. Jindy se vyřeší jinak, takže vše je splněno.

Snažím se dělat vše hned, i když jsem už zde psala, že se mně to někdy nevyplatilo. Ale nikdy nic nedělám na poslední chvíli

Snažím se řídit tím, že to chci udělat, i když pro fungování něčeho je to třeba nutné, takže považuji za svou povinnost to udělat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1178
Zlatý annas 1071
Zlatý quentos 914
Zlatý mosoj 588
Zlatý led 573
Zlatý hanulka11 556
Zlatý marci1 555
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 394
Zlatý Kepler 391

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.