dust8

Považujete se tu někdo za rebela vůči společnosti?

Nejlepší odpověď
zjentek

Ne, protože...

Ne, protože kdo nad tím jinak tupým stádem drží dohled, nemůže si dovolit žádný výstřednosti!

Další odpovědi
jirka F

Ne, protože...

Se chovám ve společnosti slušně a respektem.

Pepa25

Ne, protože...

Naopak si dovolím neskromně tvrdit, že na lidech jako já společnost stojí a díky nim jakžtakž funguje.

NoFear

Ano, protože...

Neřekl bych rebel, ale už v mládí jsem do „davu“ nezapadal a nešel jsem nikdy v souladu se společností. Už kvůli zájmům jako literatura, historie, právo, politika, ekonomie, filosofie nebo náboženství nebo pro politické přesvědčení. K četbě a historii jsem sklouzl celkem brzo, no a většina nečte (a nadpolovina z těch, co čte se soustředí na jeden svůj oblíbený žánr – nové romány, fantasy nebo detektivky).
Nezapadám ani do přesných „kategorií.“ Řekl bych např. že jsem determinista, konzervativec, tradicionalista, monarchista, ale s vlastním přesvědčením ohledně těch věcí. Nerad škatulkuji a dělím se do určité skupiny, když ty definice prostě někdy v něčem sedí a v něčem ne. Takže jsem konzervativec (víceméně politicky), ale taky liberalista (ekonomicky, taky jako svoboda jedince atd). A tak bych mohl pokračovat.
Taky přestože jsem konzervativec a tradicionalista, tak se nebráním inovacím a novým myšlenkám (v technologicíh, přizpůsobení společnosti nové době,…).
Plus k tomu melancholie.

Tabea

Jiná odpověď

Asi spíše ne, ale mám tendenci jít někdy názorově proti většinovému názoru.

elkon

Jiná odpověď

Mít jiný názor neznamená být rebel. Ale, cituji: „Rebel je jedinec, který se proti něčemu bouří, dává výrazně najevo svou nespokojenost se stávající situací. Může se jednat o protest proti politické situaci, ale rebelovat může i dítě v pubertálním věku vůči autoritám, zvláště rodičům. V módě se slovem rebel, rebelka označuje osoba, často nějaká známá osobnost, která se obléká provokativně“.

Martinek :)

Ne, protože...

ne bojím se to udělat

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

zjentek, že ty se považuješ za součást tupého stáda (jak zde dáváš stále najevo), je tvůj problém. Mě vyhovují např. svobodné volby.

zjentek

Však hodně štěstí, užij si je. Klidně hlasuj v zavíracích hodinách, když ti stádní chování nepasuje! (; D; D;

elkon

Protože uvažuji hlavou a v širších souvislostech, tak podobné hlouposti neřeším. Jsou jedinci. kteří musí stále do něčeho šťourat, protože je to jejich hobby. A nezajímá je, jestli to je dobře, nebo špatně. Prostě je móda na vše nadávat, tak nadávají. A ti chytrolíni ví bezpečně, že vše co se dělá, je špatně.