Považuje se zrušení účtu na který byla soudem nařízena exekuce za maření soud. rozhodnutí?Exekuce nenabyla právní moci.

Zajímalo by mne, pokud si zruším účet, na nějž byla soudem uvalena exekuce a zatím to bylo pouze písemně sděleno, ale nevykonáno, zda by to mohlo být označeno za maření soudního rozhodnutí i v tom případě, že na účtu se stejně nevyskytovala dostatečná hotovost, která by pokryla náklady. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Myslím, že banka nedovolí ten účet zrušit. Ale jakmile exekutor zjistí, že máte nový tak zablokuje i ten a navíc zaplatíte další poplatky exekutorovi za jeho práci s vypátráním toho nového účtu.

bank je tuším 40 a jedna datová zpráva stojí tuším 15 korun pro exekutora a to je 600 kč + nějaká práce exekutora tak minimálně litr budete muset zaplatit navíc.