zeeue

Považuje se za padělání, když originál dokumentu ztratím a vytvořím jeho věrohodný duplikát např. ve Photoshopu?

Pokud neuvedu žádné lživé údaje, prostě vytvořím něco jako stejnopis 🙂 považuje se to za padělání?

Nejlepší odpověď
ivzez

Stejnopis či duplikát může vystavit jen ten, kdo vystavil původní
dokument, případně (např. v případě zániku firmy) jeho nástupce.

V některých případech je potřeba se obrátit na archiv, který uchovává
podklady, na jejichž základě byla vyhotovena původní listina.

Další odpovědi
Edison

U stanovených dokumentů… ano.

elkon

Záleží co to je za dokument. Oficiální dokumenty nelze doma vyrábět.

Dochy

Pokud jde o úřední dokument, pak ano, byla bys padělatel. To jaké tam jsou údaje by mělo vliv na to, zda jseš či nejseš podvodník.