vivatis

Používáte zkratku pls?

v překladu prosim

Nejlepší odpověď
anonym

Nepoužívám ve psaní žádné české ani cizí zkratky.

Další odpovědi
quentos

v SMS a mailech s přáteli, jinak ne

anonym

Nepoužívám a proč také, když je čeština tak hezká, tak ji přeci nebudu kur*it.

anonym

Stejně jako quentos a zároveň ji vnímáme jako zaběhlou součást slušnosti, což se nedá říci o tuplovaných otázkách, viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pouzivate-zkratku-pls

led

Skratky len v prípadoch, kde to je z určitých príčin nevyhnutné, alebo potrebné.
Ináč mi tento spôsob strašne pripomína zápisy staroegyptskej reči – vynechávali samohlásky.
Možno sa predsa vyjadrovať i skratkovito bez skresľovaní slov, stačí vynechať balast.

pusinka50

já vůbec ne, můj syn ano v sms a občas i ve mluvě

Děda Louda

Ne.

Damiana

Nemám problém napsat prosím (nebo díky místo tnx), ale s kamarádem Američanem se tomu nevyhnu, mám dojem, že si snad některé zkratky vymýšlí na fleku! 🙂
Často ale používám Btw (někdy česky mmt), je to dost známé. Ale jen jako takový dodatek, aby to čtení zrychlilo a působilo jako takové zakončení, ne vyloženě záměrně.