Akzeret

Používáte „vtrhnout tam jako Švédi do Prahy“ nebo „jako Hunové do Evropy“?

Používáte něco z toho?
Dneska jsem sestřenici oznámila, že k nám vtrhla jak Švédové do Prahy, a ona to vůbec neznala. Prý používá „vtrhnout jak Hunové do Evropy“.
Jak to tedy máte vy? Používáte něco z toho? :)

Nejlepší odpověď
quentos

Ani jedno, možná proto, že nejsem fanda do historie. Mně přijde přirozenější „vtrhnout někam jako tajfun“.

Další odpovědi
annas

Také nepoužívám, ani jsem to neslyšela v běžném hovoru..

Někdy používám – vlítnout dovnitř jako velká voda. Jindy jako vichřice, případně jako fúrie. .

gecco

Já to mám nejraději ´jako tchoř do kurníku´…
😉

Agneta

Ani jedno, ani druhé.

Až pojedu zase do Švédska – je to tam samý Staropramen na každém rohu – tak už budu mít připravenou tabulku, která bude informovat o tom, jak se to v Česku říká… a
ta se pověsí pod tu reklamu na Staropramen :DDD

da ny

Věděla bych, oč jde, ale nikdy nepoužívám 😉
Spíše lidovou klasiku – tajfun, velkou vodu, uragán…