FlAsh_7

Používáte u fotoaparátů Nikon neutrální nebo standartní Picture Control? Proč?

Nejlepší odpověď
Edison

Podle potřeby. Ale pokud fotím do RAW, tak je to jedno, to se dá pak upravit při zpracování.

Další odpovědi
nyjono

Viz manuál
Porovnáním foto zjistíš rozdíl.
https://www.ni­kon.cz/microsi­tes/digitutor­s/cs_CZ/d3300/fun­ctions/picture­control.html

elkon

Bez komentáře, nemá to smysl.

Bobek 2

Tady je krásně vidět, jak interpunkce může zásadně změnit smysl otázky.

„Používáte neutrální nebo standartní Picture Control?“ – Na to je odpověď buď ano, nebo ne.

„Používáte neutrální, nebo standartní Picture Control?“ – Na to je odpověď buď „neutrální“, nebo „standarDní“. Standartní neexistuje.

Edison

Tady se kapku mýlíš. Zde čárkou lze vyjádřit nevýlučnost tvrzení. S čárkou jsou možné obě možnosti, nebo jedna, nebo druhá. Je to jako výčet. Kdežto bez čárky se to píše pokud je mezi tvrzeními jen jedna nebo druhá možnost, nikoli obě najednou. Napravo nebo nalevo? Jedno, nebo dvě vejce? To jsou dohromady tři. 😁

Edison

Tak proč to komentuješ, Elkone? 😁

Edison

Nyjono, manuál určitě četl… Hahahaha… Však ho znáš… A fotil, takže i viděl… Hahahaha…