Viktorie II.

Používáte terinu na polévku jen k obědu nebo i k večeři?

Nejlepší odpověď
Kepler

Přiznám se, že pojem „terina“ byl pro mně dosud neznámý a tak musel napovědět vyhledávač. Takže cosi jako paštika, nebo nádoba na polévku. Vzhledem k tomu, že jím sám a nepořádám hostiny, stačí mi běžné nádobí.

Další odpovědi
nyjono

Ani k obědu ani k večeři.
Pouze při slavnostních příležitostech.
Obvykle jí říkáme mísa.

Drap

Ano, ale jen při vyjímečných příležitostech.

Justin1

Nemáme speciální nádobu na polévku. Polévku naléváme na talíře z hrnce, ve kterém jsme ji uvařili nebo ohřáli.

dubraro

Žiju sám, takže takové nádobí nepotřebuji a nemám.

da ny

Už léta vůbec nepoužívám, ani nemám. :)