Nikkol

Používáte sporttester?

Používáte při cvičení (fitko, jízda na kole..) nejaký sporttester na kontrolu tepovky? Jaký? Neni to zbytečnost?

Nejlepší odpověď
Hlada

Není to zbytečnost. Každý, byť i zbytečný výrobek, který se vyrábí a prodává má pro ekonomiku význam.

Další odpovědi
tom004

Je, a někdy pěkně drahá.

spooky

Já ho používám už skoro rok, a rozhodně mi nepřipadá zbytečný. jsem obézní a díky tomu si hlídám správnou tepovku ( bez ní cvičení nená smysl ) abych necvičila zbytečně. A dělám si statistiky vypocených kalorií a tuků. Mám vcelku dobrý přehled, jaké cvičební činnosti mi pomáhají. Takže určitě si myslím, že to není zbytečná investice!! drahá není – já ji koupila v akci v intersportu za 600 kč. a funguje bez sebemenších problémů.

fortin

Pomáhá to. Čekni http://liberec­.idnes.cz/cyklis­ta-si-za-jizdy-meril-tep-narazil-do-stojiciho-auta-p2x-/liberec-zpravy.asp?c=A110426_­113421_liberec-zpravy_oks

BandiOl

Uvedené přístroje jsou tak potřebné, nebo zbytečné jako hodinky. Stačí se podívat na oblohu a tipnu kolik je hodin. Nebo si pořídím hodinky (třeba i v mobil.telefonu) a pak se podle toho řídím.
Měřiče tepové frekvence Vám umožňují sledovat Váš tréninkový styl (úplně postačují levnější modely). Např. pokud chcete hubnout musíte dosáhnout cca.60% Vaší Maximální tepové frekvence (je na to vzorec), pokud chcete zlepšit kondici a nehubnout pak nad 70%. To je tajemství, proč někdo nehubne a jiný proč nezískává kondici.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Leilisek

Já používám Sigmu RC1209 na běhání. Mám ráda přehled o uběhnuté vzdálenosti, o čase běhu apod. Hlavně když jsem trénovala na přijímačky z fyzických testů, tak jsem je využila.