paul1

Používáte „Rhino Horn“ (konvičku na výplach nosu)?

Dostal jsem pod stromeček konvičku na výplach nosu (Neti konvička). Je to celkem dobrá věc, dosti drahá a dá se v podstatě dobře nahradit obyčejnou stříkačkou z plastu. Je hodně tvarů konviček, ale mají jednu společnou vadu – mají uzavřený tvar a špatně se čistí vnitřek. Škoda, že např. ta ve tvaru rohu není v polovici dělená, tím by se dala rozebrat a dobře vyčistit. U některých konviček je uvedený návod na čistění, např.:
Po použití konvičku Rhino Horn důkladně vypláchněte vodou a nechte oschnout. Na suchém povrchu plastu pak nemohou delší dobu přežívat viry ani bakterie.
Jednou za čas je vhodné konvičku důkladně umýt horkou vodou, případně v myčce nádobí. Konvičku (ale ne odměrku) je možné také sterilizovat vyvařením ve vodě po dobu asi 3 minut. Usazeniny soli lze odstranit octem.
Takže návod na čistění by byl, ale i tak se mi zdá, že přístupem do dutiny by bylo možné konvičku mnohem lépe vyčistit, co je v dnešní době důležité.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=ope­ra&q=konvička+Rhi­no+Horn.cz&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8
https://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=konvic­ka%20neti

Odpovědi
quentos

Ne, tu jsem používal naposledy v dětství a tehdy se tomu říkalo hezky česky „luhačovická nosní sprcha“.

Kepler

Sice konvičku nepoužívám, ale uvedený postup čištění mi připadá dostatečný. Mechanické čištění není třeba, pokud si tam nevypěstuješ kuturu řas. Pokud bys chtěl mít ještě větší jistotu, použij Antikovid nebo čistý líh a budeš mít spolehlivě vydesinfikováno.

zjentek

Konvička se čas od času vyvaří, proto doporučují každé tři měsíce zakoupit novou. Což mně osobně zavání TĚŽKÝM konzumem.

Osobně ji nepoužívám, ovšem kdybych ji používal, nejspíše bych si do ní připravil další dávku fyziologickýho roztoku NaCl bezprostředně po předešlém použití a nechal si ji tímto způsobem „odstát“ pro použití příští. A není boha, aby se mně kde v konvičce uchytil mikrob, nedejbože bacil! (; Prostě moribundus, který by mně mohl. eventuálně ublížit. Tomu nevěřím, taková SMŮLA prostě neexistuje. (;

Pepa25

Není důležitá konvička, ale náplň! Používáme výplach od Vincentky, dodávají s ním prakticky stejnou konvičku …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.