david22

Používáte při praní prádla aviváž i na něco jiného než na syntetiku?

Někteří tím údajně změkčují i bavlněné prádlo, proto se ptám…

Nejlepší odpověď
Pájo

Aviváž se nepoužívá jen na syntetiku. Používám ji obecně na prádlo, u kterého chci, aby vonělo… klidně na bavlnu – hlavně lůžkoviny (povlečení, deky, prostěradla), dále občas na svrchní oblečení (svetry atd.). Nepoužívám na spodní prádlo a ponožky. Výrobci aviváž nedoporučují např. na podprsenky – ztrácejí údajně požadované vlastnosti (pružnost a pevnost).

Další odpovědi
hanulka11

aviváž nepoužívám vůbec – dnešní prášky jsou dostatečně účinné po všech stránkách ,abych ji nemusela používat